AMAZONE

Skupina AMAZONE je vnímaná ako dodávateľ systémov pre „inteligentnú rastlinnú výrobu“. Pôsobí v medzinárodnom meradle a prostredníctvom nových inovačných konceptov pre strojné vybavenie, servis a poradenskú činnosť. Zameriava sa na oblasti techniky pre hnojenie, ochranu rastlín voči škodcom, stroje pre prípravu a spracovanie pôdy a sejbu.
 

O SKUPINE AMAZONE

Skupina podnikov AMAZONE je aktívna po celom svete a spolupracuje s viac ako 70-timi dovozcami. Podiel exportu na celkovom obrate činí viac ako 80 %. Okrem neustálej starostlivosti o európsk trhy sa skupina AMAZONE snaží rozbiehať nové trhy, napríklad aj v Afrike alebo Ázii. V Nemecku a v Rakúsku zabezpečuje 22 obchodníkov a 7 sprostredkovateľov rýchlu a individuálne zameranú poradenskú činnosť na tuzemských trhoch.

Spoločnosť AMAZONEN-Werke založil v roku 1883 Heinrich Dreyer. Aj dnes sú výrobné závody AMAZONEN-WERKE rodinným podnikom vo vlastníctve rodiny Dreyerových, a súčasné vedenie je už štvrtou generáciou tohoto rodu.

Už od svojho založenia prinášala firma AMAZONE priekopnické riešenia a inovačné koncepty. Celkom 32 zlatých a strieborných medailí získaných na výstavách AGRITECHNICA sú dôkazom vysokej inovačnej sily skupiny podnikov AMAZONE.

Amazonen-Werke_logo_01-(2).png
 

Z histórie Amazone

Firma Amazone má síce oficiálny názov od roku 1883, ale už v 70. rokoch 19. storočia vytváral Heinrich Dreyer v svojej dielni prvé jednoduché stroje. Názov Amazone mu doporučil miestny učiteľ v Hasbergen-Gaste, pretože v ňom videl vlastnosti bájnych amazoniek, ako krásu, presnosť, vytrvalosť a silu. V tej dobe už Heinrich Dreyer úspešne vyrábal čističku obilia. V roku 1906 predal prvý stroj za oceán, a to do Chile. Sortiment výrobkov sa neustále zvyšoval, nasledovaly triedička zemiakov, zberač zemiakov, valcové rozmetadlá hnojív a ďalšie. V roku 1930 odovzdal firmu synom Heinrichovi a Erichovi, a po nich ju prevzal prof. Heinz Dreyer, ktorého meno je spájané s vynálezom prvého odstredivého rozmetadla minerálnych hnojív. Firma rozširovala neustále výrobný program, pribudli stroje na spracovanie pôdy, komunálna technika a postrekovače.

Po smrti Heinza Dreyera prevzal firmu jeho bratranec, doteraz žijúci  Klaus Dreyer, za ktorého pôsobenia dosiahla výroba strojov skoro celý sortiment techniky pre rastlinnú výrobu. Klaus Dreyer naviac zmapoval v mnohých knihách históriu nielen firmy Amazone, ale aj celého vývoja poľnohospodárskej techniky v strednej Európe. Na tom však intenzívne pracuje aj dnes, aj keď už dávno prekročil osemdesiatku. Dnes firmu riadia jeho synovia Christián Dreyer a Dr. Justus Dreyer  a Christiánov syn sa už pomaly pripravuje na ďalšie prevzatie firmy.

Dnes produkuje firma Amazone stroje v 9 výrobných závodoch s 1900 zamestnancami v 4 krajinách a približne pol mld. EUR a darí sa jej neustále udržiavať predné pozície v obľube poľnohospodárskej verejnosti medzi výrobcami techniky pre rastlinnú výrobu.

 

VÝROBNÉ ZÁVODY AMAZONE

Skupina AMAZONE dnes disponuje výrobnými závodmi v Nemecku, Francúzsku, Rusku a v Maďarsku, a pracuje v nich viac než 1800 zamestnancov. Vo Veľkej Británii, Francúzsku, Rusku, Maďarsku, Kazachstane, Ukrajine, Číne a v Kanade sa stroje AMAZONE predávajú prostredníctvom dcérskych spoločností. Na Slovensku stroje AMAZONE nájdete aj v našej ponuke.


Videogaléria

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.