SIP

BAUER-Logo-Kleber_4c-(1).jpg SIP je najväčším výrobcom poľnohospodárskej techniky na slovinskom trhu už od roku 1954. Všetky stroje sa vyznačujú jednoduchou obsluhou a robustnou konštrukciou a zároveň aj dlhou životnosťou. Zaobstaraním si niektorého zo strojov SIP získate robustný stroj s jednoduchým ovládaním pri akejkoľvek pracovnej činnosti.
 


Odborníci na zber krmovín

Za ponukou techniky SIP sa skrývajú kvalitné stroje na výrobu krmovín, ktoré majú niekoľkoročné skúsenosti práve v týchto technológiach. Prvotne sa spoločnosť zaoberala iba údržbou a servisom poľnohospodárskych strojov, ktoré však začali krok po kroku prechádzať do samotnej produkcie. Pri vývoji strojov bol kladený dôraz na robustnosť a jednoduché ovládanie, čo je aj pozitívne hodnotené zo strany užívateľov. Tieto stroje ponúkajú osvedčené riešenia pre použitie na veľkých výmerách, ako aj pri práci vo svahovitom teréne. 

Spoločnosť ponúka široké portfólio poľnohospodárskej techniky. V portfóliu nájdete robustné diskové žacie stroje, pásové, rotorové a veľkozáberové profesionálne obracače či zhrňovače krmovín ale aj zberové vozy. Ponuka strojov je doplnená o rozmetadlá hnoja, senážne a zberacie vozy.

Proizvodnja1-1.jpgProizvodnja3.jpg

Z histórie SIP

Počiatky spoločnosti SIP siahajú do roku 1954. V tej dobe sa v dielni spoločnosti Agroservice vykonávala údržba a servis poľnohospodárskej techniky. Súbežne sa však začala postupne rozbiehať aj výroba poľnohospodárskej techniky. V roku 1958 nastúpil do spoločnosti p. Albin Rehar, ktorý si zo svojho predchádzajúceho pôsobenia v zlievarni priniesol mnoho nezrealizovaných nápadov. Pod jeho vedením zmenil Agroservis v roku 1961 svoju činnosť zo servisu na výrobu. Výroba zariadenia na zber chmeľa priniesla 130 nových pracovných miest.

V roku 1967 sa spoločnosť Agroservice premenovala na SIP. V tomto roku bol do výroby taktiež zavedený prvý stroj na zber chmeľa – zhrňovač Sonček. Počas nasledujúcich dvoch rokov došlo k niekoľkým významným zmenám, v dôsledku ktorých sa hlavným predmetom obchodnej činnosti spoločnosti SIP stala výroba poľnohospodárskej techniky.

70. roky minulého storočia predstavovali zlatý vek spoločnosti. Investovalo sa do výrobného zariadenia a rozšírili sa výrobné plochy. Vznikol úsek výzkumu a vývoja a spoločne s nákupom licencií bola vytvorená linka nových produktov. To sa stalo základom neustáleho procesu vývoja nových výrobkov, ktoré sú založené na našich poznatkoch a skúsenostiach.

V súčastnosti veľkosť továrne SIP v Šempeteri je spolu 80 000 m2, z čoho je viac ako polovica krytá. V roku 2021 sa postavila nová výrobná hala s rozlohou 2 700 m2, aby sme pokračovali v raste a realizácii našich plánov. Tamojší výrobný proces je už v plnom prúde!

DJI_0014-1.jpg

 

VÝROBNý ZÁVOD SIP

ŠPECIALISTA NA KOSENIE A STROJE PRE ZBER KRMOVÍN s viac ako 65-ročnými skúsenosťami. 

Korene a začiatky prvých produktov značky SIP siahajú do 65. rokov, kedy sa v malej servisnej dielni Agroservis v Šempeteri začal prvý servis poľnohospodárskej techniky. V roku 1967 bol Agroservis premenovaný na SIP. V tom istom roku bol predstavený prvý stroj na zber sena – hrable Sonček. SIP dnes zamestnáva 270 vysokokvalifikovaných ľudí, má modernú a usporiadanú výrobu a ročne venuje viac ako 10 % objemu predaja na investície.

Videogaléria

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.