Nový pick-up UltraFeed™

25. 10. 2023 , Marián Baránek

Nový pick-up UltraFeed™ maximalizuje potenciál zberu vynovených rezačiek New Holland FR

Nový pick-up UltraFeed™ maximalizuje potenciál zberu inovovaných rezačiek New Holland FR

  • Pick-up je navrhnutý tak, aby maximalizoval potenciál zberu všetkých modelov FR
  • Bezúdržbová hnacia sústava poháňaná remeňom
  • Prepracovaný zberací valec a silnejšie hroty
  • Automatický systém mazania minimalizuje čas údržby
  • Zhodný s dizajnom rezačiek série FR 2024

New Holland predstavuje vynovenú verziu svojho zberača trávy, pick-up UltraFeed™, vo svojom aktualizovanom rade rezačiek FR na rok 2024. Zberač UltraFeed™, prezentovaný v pracovných šírkach 3,0 m, 3,5 m a 4,0 m, je navrhnutý tak, aby zvýšil objem zberu a aby každý model rezačky FR mohol tento objem zvládnuť a využiť tak plnú kapacitu veľkého sekacieho valca a motora, ktorý ho poháňa.

„Pri návrhu tohto nového zberača trávy sme využili naše skutočne široké celosvetové skúsenosti so zberom všetkých druhov plodín,“ hovorí Henrik Aaskov Hansen, globálny produktový manažér pre samohybné rezačky a adaptéry New Holland. „Cieľom našich inžinierov bolo zdokonaliť tok zberanej plodiny s rovnomerným priamym podávaním do rezačky, aby sa dosiahla väčšia priepustnosť a vyššia produktivita.“ Výsledkom je zberač, ktorý vylepší už aj tak vynikajúci výkon súčasnej rodiny zberačov FR od New Holland.

Nový dizajn závitovky s remeňom poháňaným, vysokovýkonným hnacím ústrojenstvom zodpovedá kapacite a zníženým nárokom na údržbu a zároveň minimalizuje riziko ovíjania plodín. Medzi ďalšie výhody patrí znížená potreba údržby, dlhšia životnosť a väčší komfort obsluhy počas dlhých dní vďaka plynulému toku plodiny pri sekaní.

Jediný veľký kryt valca zaisťuje predbežné stlačenie pásu pre rovnomerné podávanie ľahkých plodín a pomáha vyhnúť sa prílišnému nahŕňaniu v hustých pásoch. Otvára sa až na 160 cm pre ľahký prístup k valcu v prípade potreby. Priehľadná sieťka poskytuje jasný prehľad toku plodiny do zberača a LED svetlá osvetľujú závitovku a podávacie valce pri slabom osvetlení.

Vylepšené uchytenia na novom zberači uľahčujú inštaláciu výmenných hrotov a skracujú čas výmeny iba na 1,5 minúty. Kompaktnejšia prevodovka zberača poskytuje v prípade potreby 25% zvýšenie rýchlosti, čo zodpovedá vyššej kapacite zberu. Pri údržbe automatické mazanie zabezpečuje nanášanie správneho množstva maziva v presne správnych intervaloch.

Výsledky testov spoločnosti New Holland podčiarkujú kapacitné výhody modernizácie UltraFeed a ako povedal pán Aaskov Hansen: „Počas našej rozsiahlej testovacej kampane sme zaznamenali výrazné zlepšenie výkonu pri všetkých podmienkach a pri všetkých dĺžkach sekania. Naše dlhoročné skúsenosti v oblasti rezačiek ukazujú, že zákazníci chcú mať stále viac a viac konských síl a že je dôležité, aby všetky stroje pracovali s najvyššou kapacitou a rýchlosťou bez obmedzenia a rizika zlyhania, alebo predĺžených plánovaných či neplánovaných prestávok na údržbu. Preto sa vývojári UltraFeed zamerali na maximalizáciu dennej produktivity, výsledkom čoho je až o 10 % viac produktívneho času počas dennej práce.“

Spätné ohlasy zákazníkov počas testov uskutočnených na celom svete potvrdili zlepšenie produktivity, a zvýšenie pohodlia obsluhy v kabíne, s uznaním skutočného výkonu pick-upu UltraFeed™.

Nový vzhľad modelov FR sa zladil s ostatnými produktami New Holland

Najnovšie rezačky série New Holland FR, ktoré sa od svojho uvedenia na trh v roku 2007 výrazne posunuli vpred, prešli úplnou konštrukčnou revolúciou s významným technickým aj estetickým vývojom. Modernizovaná séria 2024 FR, ktorá bude odhalená na Agritechnica 2023, je identifikovateľná podľa moderného štýlu „Inspired by Nature“ New Holland, ktorý skrýva viacero technologických noviniek, medzi ktoré patrí ventilátor motora s premenlivým sklonom/reverzibilným chodom, inovované valce na spracovanie plodín DuraCracker™, s úpravou pre zvýšenú odolnosť proti opotrebovaniu a taktiež zdieľanie údajov medzi vozidlami IntelliField, plus aktualizovaný systém NutriSense™, ktorý pomáha vytvárať úplný prehľad o nutričnej hodnote plodín pre čo najlepšiu siláž.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.