DONDI

Tvárou v tvár obrovskému problému ekologickej udržateľnosti sa Dondi neustále venuje hľadaniu riešení pre poľnohospodárstvo a údržbu miest, ktoré dokážu splniť túto veľkú výzvu. Technologické riešenia, zručnosti a know-how získané na vývoj, výrobu a predaj produktov značne zlepšili prácu farmárov na celom svete a zlepšili využívanie obmedzených zdrojov zeme.

Preto, v súlade so svojím pôvodom, prejdenou cestou a smerovaním, bude Dondi pokračovať v práci – ako to robí už 170 rokov – aby poskytoval najlepšiu kvalitu a produkty, adekvátnejšie služby a zároveň zaručoval rešpekt voči prostredie. Prostredníctvom inovácií, výskumu a komunikácie so zákazníkmi zostáva výrobná spoločnosť verná svojmu heslu „Spoločne pre Zem“.
 

O SPOLOČNOSTI DONDI

Spoločnosť je popredným výrobcom rotačných ryhovačov pre razbu odvodňovacích potrubí a zavlažovacích kanálov pre špeciálne plodiny ako sú ananásy, banány, kiwi, ryža, cukrová trstina a pre ostatné plodiny, ako je kukurica, pšenica, slnečnica, sója, atď.

Okrem toho má spoločnosť Dondi rozsiahle skúsenosti v oblasti strojov používaných pre pasívne spracovanie pôdy, pretože vyrába či už nesené, tak aj ťažné podryváky, kombinované kultivátory pre minimálne spracovanie pôdy – tie sú vo svete aktuálne veľmi žiadané, lebo výrazne znižujú náklady a operatívny čas.

Spoločnosť Dondi svojimi produktami pokrýva viac než 80 % svetového trhu. Svoje výrobky exportuje do viac než 70 zemí sveta.

Z HISTÓRIE

Spoločnosť Dondi bola založená v Mirandole v Taliansku v roku 1850 a stala sa vedúcou spoločnosťou v poľnohospodárskom sektore. Počnúc drevenými pluhmi v priebehu 170 rokov značne rozšírila svoj sortiment v poľnohospodárstve a údržbe ciest. Na konci 1. svetovej vojny začali vyrábať železné pluhy a na konci 2. svetovej vojny mala firma už 12 zamestnancov. Ekonomický rozmach v 50-tych rokoch spolu s mechanizáciou farmárčenia výrobu diverzifikoval a zahŕňal už ťažké ťažné pluhy s jednoduchými, dvojitými a trojitými radlicami na kolesách pre hlbokú orbu.

Medzi ďalšie dôležité etapy v histórii spoločnosti Dondi patrí definícia kompletného radu kultivátorov, ktorá otvorila cestu k výrobe od niekoľkých stoviek strojov v 60-tych rokoch, až po niekoľko tisíc v 80-tych rokoch.

Okolo roku 1965 sa spoločnosť, ktorá zamestnávala 58 pracovníkov, rozhodla otestovať zahraničný trh, najmä Španielsko, Juhosláviu a Grécko. Technický personál pod vedením Giuliana Dondiho zároveň v nasledujúcich rokoch navrhol a zdokonalil nový poľnohospodársky stroj, rotačný rýhovač, ktorý za približne 20 rokov monopolizoval domáci a zahraničný trh. Dondi ho vyviezol pod ochrannou známkou „Dondiditcher“ do viac ako 50 krajín na všetkých kontinentoch.

Dňa 5. decembra 1978 sa spoločnosť pretransformovala na akciovú spoločnosť. Od konca 70. do začiatku 80. rokov spoločnosť vyrobila tisíce strojov, ktoré boli rovnomerne rozdelené medzi pluhy, kypriče a rýpadlá a vďaka obchodnému smerovaniu Giorgia Dondiho otvorila nové trhy vrátane Spojených štátov a výrazne zvýšila export.

V roku 1991 sa spoločnosť presťahovala z Mirandoly do Bastia Umbra a doplnila výrobu Ditchers s radom produktov pre orbu na otvorenom poli so zameraním na taliansky a európsky trh s odolným, spoľahlivým a efektívnym vybavením. Od tohto dátumu sa rozrástli aj v sektore cestných pracovných strojov s konštrukciou kĺbových ramien a inými nástrojmi na údržbu kopcov a odtokov a na kosenie trávy pozdĺž ciest. V prvej dekáde roku 2000 Dondi navrhol aj GRM60-Spider: inovatívnu a technologickú kosačku s ochranným zábradlím na údržbu cestnej zelene na americkom trhu, ktorá bola úspešná aj v Európe, čím ďalej rozšírila patentové portfólio spoločnosti Dondi.

V roku 2019 spoločnosť predstavila aj nový rad zariadení na obrábanie viníc a sadov s radom schopným efektívne mechanizovať prácu medzi riadkami aj pod lístím.
 

Značka DONDI

Spoločnosť DONDI vyrába poľnohospodárske stroje už od roku 1850, dlhoročné skúsenosti sú jej silnou devízou. Spoločnosť taktiež vyrába mnoho ďalších modelov kultivátorov pre rôzne druhy plodov s výkonným rozsahom od 50 do 700 HP, špičkové stroje pre údržbu ciest, vyhlbovanie potrubí a kosenie trávy pozdĺž ciest ako aj nový rad zariadení na obrábanie viníc a sadov s radom schopným efektívne mechanizovať prácu medzi riadkami aj pod lístím.

Viac sa si prezrite na videách výrobcu TU!

 

Videogaléria

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.