NEW HOLLAND

Značka New Holland Agriculture je jedným z najznámejších výrobcov poľnohospodárskej techniky na svete. Je súčasťou CNH Industrial a špecializuje sa na výrobu rôznych poľnohospodárskych strojov. Samotná spoločnosť sa zaoberá rôznymi oblasťami, ako je výroba poľnohospodárskej, stavebnej, automobilovej techniky.

Cieľom spoločnosti je uľahčiť prácu človeku a zvýšiť efektivitu využívania zariadení v poľnohospodárstve využitím všetkých možných moderných technológií. New Holland Agriculture sa podobnou produkciou zaoberá už od roku 1895, kedy pohonné jednotky len začali vstupovať do každodenného života.

Dá sa povedať, že celý rad traktorov New Holland patrí medzi najvýkonnejšie agregáty. Vynikajúca kombinácia technických vlastností, vzhľadu a premysleného dizajnu umožňuje použitie zariadenia na rôzne práce. Od roku 2006 sa spoločnosť aktívne venuje propagácii a implementácii sloganu „Čistá energia“. Aktívny vývoj sa uskutočňuje s cieľom znížiť toxicitu výfukových plynov a vyrábať poľnohospodárske stroje šetrné k životnému prostrediu. Od roku 1994 získal New Holland Agriculture 80 cien za inovácie výrobkov.
 

VÝVOJ NOVÝCH STROJOV NEW HOLLAND

Pracovné postupy v poľnohospodárstve sa menia. Nastupujú nové trendy s novými požiadavkami na techniku. Moderné farmy stavajú na produktivite a výkonnosti. Na to reaguje spoločnosť New Holland pri vývoji strojov – sú na vysokej technickej úrovni, jednoduché a dostupné. Proste také ako ich poznáte a ako ich máte radi. Každý z výrobných závodov New Holland je zameraný na určitú skupinu výrobkov. To umožňuje inžinierom New Holland naplno sa orientovať na každý detail z danej skupiny strojov. Majú tak aj bližšie k zákazníkom, ktorí sa tak taktiež podieľajú na vývoji a testovaní produktov.

12_DECEMBER_18-crop.jpg
 

NÁVŠTEVA VÝROBNÝCH ZÁVODOV NEW HOLLAND

Spoločnosť New Holland sa o svojich zákazníkov stará. Dôkazom sú nové centrá pre návštevníkov výrobných závodov v belgickom Zedelgemu, anglickom Basildonu, talianskom Turíne či Wichite v USA. Okrem komerčného aspektu, ktoré ponúka zákaznícke centum CNH Industrial Village, tu nájdete výrobky značiek CNH, Iveco a FPT Industrial a popredajné asistenčné služby. CNH Industrial Village je symbolické miesto, ktoré v sebe spája prvky z minulosti, súčastnosti aj budúcnosti.

DSC_0390.JPG
 

Značka New Holland Agriculture

Logo_NH_se_zonou-(1).jpgČo majú spoločné najúspešnajší farmári a poskytovatelia služieb z celého sveta? Všetci spoliehajú na značku New Holland. New Holland vždy ponúka to pravé vybavenie pre práce v poľnohospodárstve - s nízkymi nákladmi a vysokou produktivitou. Či ste poskytovateľ služieb poľnohospodárskej techniky, veľký farmár, chovateľ dobytka, vinár, pestovateľ ovocia alebo sa zaoberáte údržbou krajiny, New Holland vám vždy ponúkne vhodné riešenie založené na najnovších technológiách. Výrobky New Holland na trhu zastupujú profesionáli s tradíciou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. My sme inovátori, my jsme New Holland. 
 


HISTÓRIa NEW HOLLAND HistFiat014_e.jpg

To je história vynaliezavosti, trvalého zlepšovania a celkovej dokonalosti. Príbeh New Holland Agriculture – značky skupiny CNH Industrial, ktorá robí technológie ešte jednoduchšie, ešte prístupnejšie a ešte efektívnejšie a stanovuje nové európske a medzinárodné merítka. V prvom a veľmi dôležitom bode je New Holland Agriculture ovplyvnený svojím dedictvom, mimoriadnym bohatstvom skúsenosťami a zručnosťami, vďaka ktorým je v sektore poľnohospodárskych strojov jedinečný.

Spoločnosť je výsledkom dôvtipu štyroch veľkých priekopníkov a trvalého hľadania inovácií a dokonalosti, ktoré inšpirovali ich zamestnancov v minulosti ale aj teraz. Všetko spájal jediný cieľ – uľahčiť prácu v poľnohospodárstve.

Prvý je Abe Zimmerman, ktorý v roku 1895 vo veku 26-tchi rokov otvoril malú opravovňu strojov v mestečku New Holland v Spojených štátoch. Personál tvoril jediný mechanik - on sám. Pokračoval vývojom prenosného mlynčeka na krmivo a jedného z prvých automatických drvičov kameňa, vynálezu, ktorý podnietil rast jeho podnikania.

Druhý je Leon Clayes, belgický remeselník, ktorý v roku 1906 založil spoločnosť špecializujúcu sa na výrobu kombajnov. V roku 1952 vyrobil prvý samochodný kombajn v Európe. Po čase sa stali výrobné spoločnosti Zimmerman a Clayes súčasťou skupiny Ford .

To nás privádza k tretiemu priekopníkovi, Henrymu Fordovi, ktorý už vo veku 20-tich rokov premýšľal o tom, ako by poľné práce mohli vykonávať stroje. Jeho prvý traktor začal schádzať z výrobnej linky v roku 1917 a v roku 1920 bolo 75 percent amerických traktorov vyrábaných Fordom.

V roku 1991 získala divíziu poľnohospodárskych zariadení spoločnosti Ford skupina Fiat a táto fúzia dala vzniknúť New Holland Agriculture. Tak sme sa dostali k štvrtému priekopníkovi, ktorým je Giovanni Agnelli, ktorý v roku 1899 založil v Taliansku firmu Fiat. Prvé skúsenosti spoločnosti v poľnohospodárskom sektore sa datujú do roku 1918, kedy noviny informovali o verejných skúškach traktora Fiat 702. Hromadná výroba modelu bola zahájená v roku 1919 a mala okamžitý vplyv na trh. Výsledkom pokračujúceho úspechu spoločnosti sú tohtoročné oslavy 90. rokov výroby traktorov vo Fiate.

Od roku 1980 nosia traktory Fiat znak, ktorý je až do dnešných dní typický pre New Holland. Spája dva symboly do jedného. List symbolizujúci poľnohospodárstvo a vzorku pneumatiky traktora reprezentujúcu poľnohospodársku techniku ​​a pokrok.

Viac o histórii, koreňoch, hodnotách a výrobných závodoch značky New Holland naznačujú videá pod článkom.


Videogaléria


Videogaléria

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.