AMATECHNICA 2024

12. 06. 2024 , Ing. Jana Rézlová

Najočakávanejšiu AMAZONE udalosť roka 2024 navštívilo viac ako 6.500 návštevníkov zo 40 štátov celého sveta. Boli sme pri tom!

Úspešná AMATECHNICA 2024 s mimoriadne veľkou účasťou

Spoločnosť AMAZONE sa veľmi úspešne prezentovala svetovou prehliadkou AMATECHNICA 2024 s mottom „Nápady pre budúcnosť“ vo svojom hlavnom sídle v Hasbergen-Gaste. Túto prehliadku navštívilo cca. 6500 farmárov, podnikateľov v poľnohospodárstve a obchodných partnerov zo 40 krajín sveta. Tento „domáci veľtrh“ ponúkol návštevníkom informácie o najnovšom vývoji techniky a inováciach AMAZONE. Program sa skladal z predstavenia techniky pred tribúnou aj pri práci v praxi a z okruhu prezentácií inovácií v Active-Center neďalekého závodu. Pre návštevníkov boli po celý deň vystavené všetky stroje, prebiehali prehliadky výrobného závodu a show 120 historických traktorov. Úspešný deň večer uzavrela „After-Field-Party“ v obrovskom stane priamo pri hlavnom výrobnom závode.

3.jpg IMG_7924.jpg IMG_7936.jpg

Predstavenie novinek z Agritechniky

V stredu sa predstavili predovšetkým novinky, ktoré boli predstavené na výstave Agritechnica 2023 v Hannoveri. Pri tejtoto príležitosti však mohli účastníci všetko vidieť nielen na výstavnej ploche, ale aj priamo v akcii na poli. Stredobodom pozornosti bol napríklad ťahaný presný sejací stroj Precea 6000-TC, pri ktorom bol demonštrovaný špičkový výkon a vysoká presnosť. Zvláštnosťou tohoto 6-metrového výkonného stroja je možnosť voľby medzi centrálnou dopravou osiva „Central Seed Supply“ a samostatnými zásobníkmi na osivo na každom výsevnom agregáte.

Pri príležitosti 75. výročia začiatku výroby sejacej techniky v Amazone bol prezentovaný celý vývoj na sejacích strojoch aj kombináciach až po súčasnosť. Táto výstava ponúkla návštevníkom fascinujúcu prehliadku histórie vývoja sejacej techniky. Tím Amazone ďalej predstavil aj ďalšie stroje zo skupiny hnojenia minerálnymi hnojivami a ochrany rastlín.

Zvláštnu výstavu s odborným výkladom predstavili aj zástupcovia skupiny komunálnej techniky, ktorá sa zameriava na starostlivosť o verejnú zeleň a zimnú údržbu komunikácií.

Vrcholom bola precházka po inováciach vo výstavnej hale Active-Center, kde Amazone predstavila svoje vízie nových technológií a moderných riešení pre presné a udržateľné poľnohospodárstvo. Tu boli k dispozícii aj odborní poradcovia z partnerských firiem, ktoré sa zúčastňujú na spoločných projektoch.

Mnohí návštevníci využili aj možnosť exkurzie do najmodernejšieho centra náhradných dielov v Tecklenburg-Leedene a vo Wambergene bezplatnými rotujúcimi autobusmi. Tu využíva firma svoje vlastné pozemky ku skúšobným účelom, kde testuje nové stroje aj zakladá a vyhodnocuje nové koncepty rastlinnej výroby. Výsledky boli prezentované účastníkom a umožnili im v rámci dialógu o rostlinnej výrobe nahliadnúť hlbšie do aktuálnych tém, ako Precision Farming alebo pásovom spôsobe pestovania CRF (Controlled Row Farming).

Amazone týmto ďakuje všetkým návštevníkom, partnerom a ďalším spolupracovníkom za návštevu veľmi úspešnej akcie a teší sa už na stretnutie na Amatechnike budúci rok.


IMG_7942.jpgIMG_8198.jpg8.jpg

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.