Amazone Cirrus 9004-2C Grand

08. 01. 2024 , zdroj Agroportal24h.cz

Nový veľkoplošný sejbový stroj Amazone Cirrus 9004-2C Grand ako predvádzací stroj dostupný pre Čechy aj Slovensko.

Firma Amazone rozšírila svoju ponuku veľkoplošných sejbových strojov o nový ťahaný model Amazone Cirrus 9004-2C Grand. Stroj má pracovný záber 9 metrov a rozteč riadkov 16,6 cm. 

Sejbový stroj Amazone Cirrus 9004-2C Grand na prvý pohľad vyniká svojim nápadným dizajnom. Ten je do značnej miery daný veľkým zásobníkom osiva a výraznou rozdeľovacou hlavou.
 

seci-stroj-amazone-cirrus-9004-10.jpg

Stroj je určený pre súčasné aj budúce výzvy v poľnohospodárstve a vyznačuje sa presnou, flexibilnou a efektívnou prevádzkou. Amazone Cirrus 9004-2C Grand je štandardne vybavený dvojkomorovým zásobníkom rozdeleným v pomere 60:40. Celkový objem zásobníka, ktorý je optimalizovaný pre veľké vaky a má dostatočnú kapacitu, je 5 750 litrov. Zásobník vždy pojme celý obsah veľkého big-bagu. Aby bolo možné zásobník plniť aj menším teleskopickým manipulátorom, dá sa stroj čiastočne zložiž.

Dvojkomorový zásobník sejbového stroja Amazone Cirrus 9004-2C Grand umožňuje oddelené dávkovanie rôznych druhov osiva alebo hnojiva. Obidve komory zásobníka sa dajú v prípade potreby naplniť len jedným materiálom pre dosiahnutie maximálneho výkonu. Presnú distribúciu zabezpečuje tlakový systém zásobníka s vysoko výkonným dopravným systémom. Pri pracovnej rýchlosti 15 km/h je možné efektívne aplikovať až 400 kg/ha. Pre jednoduchú a presnú kalibráciu dávkovacej jednotky sa používa TwinTerminal.


seci-stroj-amazone-cirrus-9004-2.jpgČiastočné zloženie do prepravnej polohy dovoľuje jednoduché plnenie zásobníka aj pomocou menších nakladačov.

Rozdeľovaciu hlavu je možné pomocou terminálu ISOBUS jednoducho prispôsobiť ľubovolným symetrickým a asymetrickým riadkom, ako aj šírke rozchodu a šírke pneumatík, a vytvoriť tak požadovaný riadok pomocou funkcie SectionControl pre jednotlivé sejbové bodce.

Pre rovnomerné vzchádzanie je nutné presné uloženie osiva. Dvojdisková sejbová pätka TwinTeC plus zaujme veľkým priemerom disku a prítlakom až 100 kg. Elektrohydraulické diaľkové ovládanie prítlaku pätiek a hĺbky sejby umožňuje jednoduché prispôsobenie meniacim sa pôdnym podmienkam. Užívateľsky príjemné nastavenie je zabezpečené z kabíny pomocou terminálu ISOBUS.


seci-stroj-amazone-cirrus-9004-6.jpg

Manévrovateľnosť stroja zohráva kľúčovú úlohu pri rýchlej sejbe súvrati, klinovitých polí aj malých a nepravidelne tvarovaných polí. Amazone Cirrus 9004-2C Grand zvláda manévrovať v poľních zátačkách s minimálnou námahou. V tomto ohľade sa každé koleso otáča nezávisle na ostatných a môže sa flexibilne nastaviť rýchlosť a smer jazdy s uhlom natočenia až 90°. Tento proces otáčania chráni stroj pred nadmerným zaťažením a opotrebovaním. Naviac zabraňuje hrnutiu pôdy pri prejazde zatáčkami. Stroj po cestnej komunikácii ide po štyroch kolesách.
 Ak poznáte techniku Amazone, ale aj napriek tomu máte ďaľšie otázky a nejasnosti, neváhajte nám ich napísať do formulára nižšie. Náš produktový špecialista Vám rád poradí a zodpovie na vaše otázky.


Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.