AMAZONE rozširuje rad strojov pre sejbu

02. 02. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nový pneumatický nadstavbový stroj pre sejbu Centaya 3000 Special
Tento pneumatický stroj pre sejbu Centaya 3000 Special nahrádza doterajší rad AD-P Special. Túto novinku so záberom 3 m ponúka výrobca so zásobníkmi o objeme 1000 a 1500 l.

Výsevné pätky sú k dispozícii ako jednodiskové RoTeC alebo dvojdiskové TwinTeC.

Rozdeľovacia hlava je umiestnená za zásobníkom priamo nad pätkami, dopravné semenovody sú tak krátke a prakticky kolmé. Zásobník je vysunutý dopredu a približuje tak ťažisko stroja tesne k traktoru. Medzi zásobníkom a rozdeľovacou hlavou je umiestnená lavička, ktorá zaručuje pohodlný prístup nielen k obom častiam stroja, ale aj k ventilátoru, dávkovaču a systému riadenia koľajových riadkov. Nižšia stavba zásobníka umožňuje obsluhe aj lepší výhľad dozadu. Vďaka veľkému otvoru je možné zásobník plniť bez problémov aj z Bigbagov, alebo lyžice nakladača. Steny má zásobník strmé, plnenie dávkovača je tak bezpečné a vďaka tomu je aj zvyšok v zásobníku nepatrný. ISOBUS ovládací systém je už samozrejmosťou, a cez intuitívny počítač ešte jednoduchšie nastavenie stroja je s Twin terminálom priamo na stroji.

Kalibráciu osiva je možné vykonať veľmi jednoducho a rýchlo priamo z llavičky obsluhy. Súčasťou dodávky je flexibilná nádoba na osivo a váha. Pre rôzne osivá sú k dispozícii rôzne výsevné valečky. K výmene valčekov stačí povoliť 2 skrutky priloženým kľúčom. Skúška správneho nastavenia, kalibrácia a vyprázdnenie zvyškov sa vykonáva pohodlne cez terminál Amatron 4, ak je v dodávke aj Comfort-Packet, potom cez TwinTerminal 3.0. Ten sa pripevní jednoducho magnetom blízko dávkovača a obsluha tak môže všetko vykonávať z jedného miesta. Ak je traktor vybavený ISOBUS-terminálom, môže traktorista všetko ovládať cez ten. Ďalšou voľbou je Amazone-terminál AMAPAD.

Jednodiskové sejacie pätky RoTeC sú bezúdržbové a pracujú spoľahlivo aj pri väčšom množstve ostatkov po žatve. Pre vytvorenie kvalitnej výsevnej drážky sú dôležité ako disky, tak aj formovač riadku. Disk je vybavený plastovým kotúčom Control 10 alebo Control 25, ktoré vedú pätku v stanovenej hĺbke. Širší Control 25 je vhodný do ľahšch pôd, kde by sa pätka ľahšie zabárala. Obidva kotúče slúžia súčasne ako stierky diskov. Rozteč riadkov môže byť 12,5 alebo 15 cm.

Dvojdiskové sejacie pätky TwinTeC majú priemer disku 340 mm a prítlak 40 kg. Sú určené pre striedavé alebo ťažšie pôdy a pre vyššie rýchlosti. Vďaka svojej robustnosti držia aj v týchto podmienkach hĺbku spoľahlivo. Za týmito pätkami sú vedené prítlačné kolesá, ktoré držia hĺbku sejby a súčasne uzatvárajú výsevnú drážku. Rozteč riadkov s týmito pätkami je 15 cm.

Sejbový stroj Centaya Special sa pripevňuje k rotačnému náradiu pomocou rýchloupínacieho systému QuickLink. Do štandardných pôdnych podmienok je možné použiť rotačné brány KE 02 a do ťažkých pôd rotačné kypriče KG alebo KX. Vo veľmi ľahkých pôdach sa dobre uplatnia aj diskové brány CombiDisc.

Nový rad Centaya 3000 Special posúva pneumatické kombinácie AMAZONE vďaka celej rade nových prvkov a vylepšení znova ďalej v smere k precíznosti a súčasne jednoduchosti ovládania.

Centaya3000Special_QuickLink_d0_kw_P8193820_d1_220831.jpg
Nesený sejbový stroj Centaya 3000 Special je pripojený k rotačným bránam KE 3002-190 Rotamix pomocou rýchloupínacieho systému QuickLink


Zdroj: časopis Eilbote 50-52/2022, článok Sämaschinenprogramm erweitert

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.