Nový terminál AMAZONE AmaSpread 2

10. 05. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Spoločnosť AMAZONE teraz ponúka nový kabínový terminál AmaSpread 2 pre rozmetadlá ZA-V v prevedení Profis Control. To znamená, že v segmente strednej triedy je k dispozícii terminál špecifický pre daný stroj, ktorý zaujme svojím pohodlným ovládaním a jednoduchou navigáciou cez celé menu.

Moderný design a intuitívne ovládanie

Logická štruktúra ovládania v spojení s vysoko kontrastným 4,3 palcovým farebným displejom zaručuje vysoký komfort ovládania s moderným vzhľadom. Všetky informácie o rozmetaní, rozmetanom množstve, množstve zostatku či plošnom pokrytí sú neustále jasne a prehľadne zobrazované.

Terminál sa zaobíde bez navigácie v rozsiahlom menu. Každá základná funkcia má svoje vlastné tlačítko. Všetky dôležité funkcie, ako je aplikované množstvo a poloha zariadenia pre hraničné rozmetania, je možné ovládať priamo a pohodlne pomocou podsvieteného tlačidla. To znamená, že ovládanie jednou rukou pri rozmetaní nie je problém.

Okrem toho sa zaznamenáva aplikované množstvo, pokrytá plocha vrátane pracovnej doby, teda dáta, ktoré obsluha môže využiť k jednoduchej dokumentácii. 
 

Všetky funkcie bezpečne pod kontrolou

Okrem regulácie rozmetaného množstva v závislosti na rýchlosti jazdy umožňuje AmaSpread 2 mimo iného aj ručné prepínanie až 6 podsekcií a použitie vážiaceho systému Profis. Rýchle prispôsobenie dávky hnojiva naviac umožňuje včasnú reakciu na poľné podmienky. Terminál v kabíne tiež ponúka presnú reguláciu rozmetaného množstva vďaka 200 Hz vážiacemu systému. Týmto spôsobom je zaručené konštantné aplikované množstvo aj pri rôznej kvalite hnojiva. Kombinácia s voliteľným snímačom náklonu zaručuje presné výsledky váženia aj v kopcovitom teréne.

Pri použití systému hraničného rozmetania Limiter V+ môže obsluha v závislosti podľa lokálnej situácie prepínať medzi rozmetaním na krajoch poľa, hraničným rozmetaním či rozmetanie v blízkosti vodných tokov priamo z kabíny traktora. Voliteľné senzory nízkeho stavu hnojiva dávajú obsluhe prostredníctvom AmaSpread 2 včasné upozornenia na blížiace sa vyprázdnenie zásobníka. Možnosti terminálu završuje integrácia pracovných svetiel.
Stručne povedané, AmaSpread 2 pre rozmetadlo hnojív ZA-V Profis Control ponúkajú novú možnosť jednoduchého ovládania s najširšou ponukou funkcií.

Amazone-AmaSperead_1.jpg
Vďaka vysoko kontrastnému farebnému displeju má obsluha k dispozícii všetky informácie o rozmetaní aj za premenlivých svetelných podmienok.

Amazone-AmaSperead_2.jpg
Všetky funkcie sú pri rozmetaní intuitívne dostupné pre ovládanie jednou rukou. Každé tlačítko ovláda jednu funkciu.

Amazone-AmaSperead_3.jpg
Všetky funkcie vážiaceho zariadenia ZA-V Profis Control sa dajú pohodlne ovládať pomocou nového terminálu AmaSpread 2.


Amazone-AmaSperead_4.jpg
Voliteľný systém hraničného rozmetania Limiter V+ je integrovaný do konceptu ovládania AmaSpread 2. Stlačenie tlačítka umožňuje jednoduchú reakciu na rôzne situácie. Aktuálna varianta bočného alebo hraničného rozmetania, prípadne rozmetania v blízkosti vodných tokov, sa jasne a neustále zobrazuje na displeji.
 
Amazone-AmaSperead_5.jpg
Jednoduchá štruktúra menu zaručuje rýchle ovládanie všetkých nastavení rozmetania.
 

Upozornenie:

Ilustrácie, obsah a technické údaje nie sú záväzné a môžu sa líšiť v závislosti na stupni výbavy. Platia predpisy o cestnej premávke špecifické pre danú krajinu a je potrebné ich dodržiavať, čo znamená, že môžu byť vyžadované zvláštne schválenia. Je potrebné skontrolovať prípustné zaťaženie náprav a celkovú hmotnosť traktora. Nie všetky uvedené možnosti kombinácií sú možné pre všetkých výrobcov traktorov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.