Test pluhu Amazone TYROK 400 6+1 V

12. 05. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nový rad polonesených pluhov AMAZONE Tyrok bol už testovaný v roku 2021 aj 2022 a pozitívne výsledky vzbudily všeobecnú pozornosť. 

Redakcia časopisu PROFI sa preto rozhodla na jeseň roku 2022 zaradiť do programu testovanie aj verzie TYROK 400 6+1 V s hydraulicky nastaviteľným záberom a telesami STW 35 s pásovými odhrňovačkami.

Test sa zaoberal všetkými detailami stavby pluhu a vyhodnocuje mnoho kritérií súvisiacimi s prácou, obsluhou, prepravou a výsledkom práce. Veľmi kladne hodnotí nové technické prvky, kvalitu orby a rovnako aj jednoduchú zmenu vedenia pluhu z brázdovej na ON-LAND verziu. 
 

Podrobné testovanie v rôznych podmienkach prineslo nasledujúce poznatky:

Ako veľmi dobré (najvyšší hodnotenie) hodnotí test systém otáčania pluhu, priechodnosť, nastavenie a prestavovanie záberu, krájadlo, transportné/oporné koleso, kvalitu práce, odolnosť voči upchávaniu na stredných a ťažkých pôdach, nastavenie prvej radlice, spracovanie pluhu, vedenie hadíc, potrebné náradie aj osvetlenie.

Ako dobré (pozitívne) hodnotí pripojenie k traktoru, predradličky, cestnú prepravu, potrebu ťažnej sily, nastavenie oporného kolesa, zmena práce a transport.

Ako priemerné (vyhovujúce) hodnotí istenie, hmotnosť (zato však výborná robustnosť), nastavenie náklonu, výmenu opotrebiteľných dielov a návod na obsluhu.

Kriticky (ale stále vyhovujúce) sa stavia test k upchávaniu odhrňovačky ale len na ľahkých pôdach s väčším obsahom slamy (čo je otázka správnej voľby orbového telesa), k nastaveniu uhla predradličky a náročnejšej údržbe (52 mazníc), ktorá je však adekvátna výbave pluhu.

Poznatok z praxe:

Dobrá ovládateľnosť, komfortné v mnohých smeroch, čo však vyžaduje 6 hydraulických okruhov.

Zhrnutie:

TYROK 400 6+1 V je špičkový pluh vykonávajúci veľmi kvalitnú prácu, a pritom za relatívne priaznivú cenu. Je robustný a vďaka tomu je kvalita orby na najvyššej úrovni. Je prepracovaný do detailov, ktoré sú zamerané na jednoduchú prevádzku od transportu cez nastavenie a prácu v rôznych podmienkach.

Zdroj: časopis PROFI, 5/2023, článok Richtig gute Arbeit…
 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.