Zomrel Dr. Heinz Dreyer

27. 02. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

S hlbokým zármutkom spoločnosť AMAZONE oznámila úmrtie jedného z akcionárov a dlhoročného generálneho riaditeľa skupiny AMAZONE, Prof. h.c. Dr. Dr. h.c. Heinza Dreyera.

Pán Dreyer zomrel dňa 17. februára 2023 vo veku 90 rokov.

Dr. Heinz Dreyer po niekoľko desaťročnom rozhodujúcom spôsobe práce vytvoril udržateľný rozvoj v skupine AMAZONE. Od roku 1958 kedy nastúpil do vedenia spoločnosti, aktívne sa zapojil do výskumu a vývoja produktov. Vývoj poľnohospodárskych strojov bol pre neho vždy srdcovou záležitosťou. 

S týmto úspešným inovátorom poľnohospodárskych strojov môžeme spojiť mnohé priekopnické vynálezy a patenty. Vynašiel napríklad prvé dvojkotúčové rozmetadlo hnojiva ZA pre trojbodový záves, ktoré sa neskoršie stalo predchodcom skoro všetkých ostatných rozmetadiel hnojív používaných na celom svete. Ďalšie milníky stanovil konštrukciou sejacích strojov pre väčšie pracovné zábery a vynašiel legendárny nesený sejací stroj AMAZONE D4, s ktorým sa firma rýchlo stala jedničkou na trhu.

Jeho úspechy boli ocenené mnohými spôsobmi

V priebehu rokov prišiel s mnohými vynálezmi, ktoré získaly mnohé ocenenia a medaile. Dr. Heinz Dreyer sám za svoju prácu obdržal špičkové vedecké ocenenia a významné čestné tituly. Tieto neustále inovácie v kombinácii s vysokými štandardami kvality dohromady so schopnosťou komunikovať s farmármi a vedcami z celého sveta boli kľúčom k jeho úspechu.

V priebehu rokov Dr. Heinz Dreyer pevne zakotvil tieto amazonské ctnosti do DNA celej spoločnosti. Okrem toho vždy kládol veľký dôraz na rodinné pracovné prostredie vo všetkých oblastiach spoločnosti.

Ako tretia generácia rodiny Dreyerov zohral Dr. Heinz Dreyer hlavnú úlohu pri budovaní spoločnosti a so svojím obchodným talentom z nej vytvoril globálneho producenta poľnohospodárskych strojov. Pokračujúca nezávislosť rodinného podniku riadeného majiteľom bola vždy stredom jeho úvah. Svoje manažerské povinnosti previedol v roku 2005 na svojho syna Dr. Justusa Dreyera. Aj napriek tomu bol naďalej zodpovedný za osevné systémy AMAZONE a ich optimálne hnojenie a udržiaval silné väzby s univerzitami.

Je ťažké stratiť takého človeka, akým bol Dr. Heinze Dreyer. Rodina, celý manažérsky tím a všetci zamestnanci budú s úctou pokračovať v jeho celoživotnom diele.

Biografia:

Ako najstarší syn Dipl. Ing. Heinricha Dreyera, jedného zo zakladateľov Amazonen-Werke, bol Dr. Heinz Dreyer určený stať sa jeho nástupcom. Na Technickej univerzite v Mníchove vyštudoval strojné inžinierstvo a po absolutóriu v roku 1956 tu pokračoval ako nezávislý pracovník s výzkumnou zmluvou od Spolkového ministerstva poľnohospodárstva (Bonn) za účelom dokončenia doktorátu.

Jeho plány však boli náhle prerušené, keď jeho otec v novembri 1957 náhle zomrel. Od tej doby sa Dr. Heinz Dreyer spolu so svojím bratrancom Klausom Dreyerom okamžite pripojil k Amazonen-Werke a začiatkom roku 1958 spoločne prevzali vedenie spoločnosti. Okrem nevyhnutnej expanzie spoločnosti sa Dr. Heinz Dreyer znovu pustil do svojej doktorandskej práce a v roku 1963 získal doktorát na Univerzite Justusa Liebiga v Gießene.

V roku 1960 sa oženil s Magdalene Teichovou, dcérou obchodníka z Dolného Bavorska. Mali spolu štyri deti Petru, Nicolinu, Konstanze a Justusa, ktorý sa stal jeho nástupcom vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti.

Heinz-Dreyer.jpg

Česť jeho pamiatke.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.