AGROTEC poľnohospodárska technika Novinky New Holland Agritechnica 2023: Nové produkty a inovácie od značky New Holland

Agritechnica 2023: Nové produkty a inovácie od značky New Holland

10. 10. 2023 , Ing. Aleš Petr

Na najväčšom svetovom veľtrhu poľnohospodárskej techniky Agritechnica 2023 (12. - 18. november, Hannover, Nemecko), na stánku A48 v hale 3 predstaví značka New Holland kompletný sortiment svojich výrobkov a služieb.

Na najväčšom svetovom veľtrhu poľnohospodárskej techniky Agritechnica 2023, ktorý sa uskutoční 12. - 18. novembra v Hannoveri, Nemecko, na stánku A48 v hale 3 predstaví značka New Holland kompletný sortiment svojich výrobkov a služieb. Nebudú chýbať najnovšie prírastky do hlavných produktových radov od traktorov všetkých veľkostí, cez kombajny a rezačky, lisy, ľahkú stavebnú techniku a závesnú techniku. To všetko bude zastrešené novinkami súvisiacimi so značkou a jej vizuálnym štýlom.

Na čo sa môžete tešiť?

  • Rozšírenie sortimentu traktorov s alternatívnym pohonom, rozvoj stratégie Clean Energy Leader z roku 2006
  • Predstavenie netrpezlivo očakávaného nového kombajnu CR. Predvýrobný model bude slávnostne odhalený na stánku New Holland v nedeľu 12. novembra o 10:00 hodine.
  • Kompletná expozícia integrovaných digitálnych riešení a automatizačných prvkov Precision Land Management.

To všetko bude zastrešené novinkami súvisiacimi so značkou a jej vizuálnym štýlom. Značka New Holland kladie rovnaký dôraz na potreby malých, stredných aj veľkých poľnohospodárov. Medzi lákadla na stánku New Holland tak budú patriť aj najmodernejšie produkty pre trvale udržateľné poľnohospodárstvo aj najmodernejšie digitálne systémy telematiky PLM Intelligence.

Nový kombajn, alternatívne pohony, udržateľnosť a technické inovácie

Hviezdou stánku bude nová vlajková loď kombajnov New Holland, ktorý je navrhnutý tak, aby posunul žatvu na novú úroveň. Bude predstavený na špeciálnej predpremiére a jeho prvné oficiálne odhalenie verejnosti je naplánované na 12. novembra o 10:00 hodine na stánku.

Ďaľšou premiérou na veľtrhu Agritechnica 2023 bude najvyšší model ťažkých traktorov T7.340 HD s telematikou PLM Intelligence. Je to nová vlajková loď modelového radu traktorov T7 HD, ktorá svojim výkonom 340 koní tieto trakroty posúva do novej kategórie strojov.

Značka New Holland je už od roku 2006 lídrom a priekopníkom v oblasti alternatívnych pohonoch, ktoré dláždi cestu k trvalo udržateľnému poľnohospodárstvu ohľaduplnému k prírode. Návštevníci tak môžu vidieť novinku T4 Electric Power - prvý plne elektrický úžitkový traktor s autonómnymi funkciami. Jedná sa o európsku premiéru spolu s T7.270 Methane Power CNG a T6.180 Methane Power s prevodovkou Dynamic Command. Ponuku alternatívnych pohonov doplní nová verzia T7 Methane Power LNG vo farbe Clean Blue. Traktor bol prvý krát predstavený v decembri 2022 ako prototyp a teraz bude vystavený pred halou 3.

  

  

Zvláštny priestor bude venovaný konceptu energeticky nezávislej farmy, ktorý ilustruje ocenené riešenia značky New Holland a Bennamann. Systém zachytáva, spracováva, zušľachťuje a uskladňuje biometán uvoľňovaný z kejdy pre výrobu elektriny a ekologického paliva pre poľnohospodárske stroje, čím zabezpečuje negatívnu uhlíkovú stopu farmy.  

Digitalizácia a automatizácia poľnohospodárstva

V rámci prezentácie digitalizácia a automatizácia bude na expozícii vytvorená špeciálna sekcia "New Holland Technology" s najnovšími riešeniami pre precízne poľnohospodárstvo (PLM). Návštevníci sa v nej zoznámia s výhodami telematikou prepojených strojov, zberu dát v poľnohospodárstve a s tým, ako môžu prepojené zariadenia pomôcť zvýšiť produktivitu práce a hospodárnosť vykonávaných činností. Táto oblasť sleduje celú cestu digitalizácie poľnohospodárstva, od zberu a analýzy dát, až po rozhodovanie na základe dát a ich využitie na poli. Budú predstavené nové partnerstvá, ktoré ďalej výrazne posilnia MyPLM Connect od New Holland ako základnú digitálnu platformu pre zvýšenie produktivity, hospodárnosti a ohľaduplnosti k prírodným zdrojom.

Medzi najnovšie inovácie v oblasti precízneho poľnohospodárstva od New Holland bude patriť nová navigačná sada IntelliView 12 Guidance Kit. Továrensky montovaná technológia PLM Intelligence je tak teraz k dispozícii aj majiteľom techniky iných značiek. Predstavené budú taktiež najnovšie “poľné počítače” CR7 a CR12 od firmy Raven a služba RTK+. Záujemci si budú môcť tiež pozrieť New Holland IntelliCenter, prostredie pre vzdialenú diagnostiku a monitoring pripojených strojov, ktorý pomáha predchádzať poruchám a zlepšuje tak prevádzkyschopnosť strojového parku. 

Skúsenosti s pohonom: alternatívne systémy pohonu

V rámci novej iniciatívy budú mať návštevníci možnosť vyskúšať si niektoré stroje New Holland na špeciálnej vonkajšej ploche Drive Experience, ktorá sa nachádza vedľa haly 27. Tá bude zameraná výhradne na rodinu alternatívnych palív v súlade s témou veľtrhu Agritechnica 2023 "Zelená produktivita - inšpirácia a riešenia". Predstaví sa tu T6.180 Methane Power Dynamic Command, nový T7.270 Methane Power CNG a elektrické minirýpadlo E25X Cab a elektrický kompaktný kolesový nakladač W40X Cab. Vedúce postavenie značky New Holland v oblasti alternatívnych palív v poľnohospodárstve dáva návštevníkom príležitosť vyskúšať si najnovšiu techniku v praxi a pozrieť si kompletné portfólio strojov s alternatívnym pohonom. 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.