Basildon 60 rokov

15. 04. 2024 , Alice Brignani, CNH Newsroom

Spoločnosť New Holland oslavuje 60 rokov od otvorenia svojho závodu na výrobu traktorov v
Basildone v Anglicku, a to odhalením slávnostnej edície traktorov.

Výrobný závod New Holland v Basildone si pripomína 60 výročie výroby a to špeciálnou edíciou traktorov.

  • Britský výrobný závod si pripomína 60 rokov výroby traktorov pre svetové trhy
  • Predstavenie slávnostnej edície traktora T7.300
  • Vývojové centrum alternatívnych palív je poslednou etapou nepretržitých investícií od otvorenia továrenského komplexu v roku 1964.

Spoločnosť New Holland oslavuje 60 rokov od otvorenia svojho závodu na výrobu traktorov v Anglickom Basildone, a to odhalením slávnostnej edície traktorov a posilnením úlohy závodu ako centra pre alternatívne palivá, ako aj top pozíciou globálneho závodu na výrobu traktorov.

Závod v Basildone bol vybudovaný na zelenej lúke začiatkom 60. rokov minulého storočia spoločnosťou Ford, ktorú neskôr odkúpila spoločnosť Fiat, ktorá sa zaoberala výrobou traktorov a poľnohospodárskych zariadení. Snahou o modernizáciu výrobných procesov, ktoré boli v existujúcom závode na výrobu automobilov a traktorov v neďalekom Dagenhame, bola spoločnosť vyzvaná, aby vybudovala špecializovaný závod na výrobu traktorov v meste Basildon. Práce sa začali 2. apríla 1960 a boli ukončené 29. februára 1964. Otvorenie továrne s charakteristickou 38-metrovou "cibuľou a rozlohou 414 528 m2 na pozemku s rozlohou 40 ha (100 akrov), spustilo uvedenie série traktorov Ford 6X s výkonom 37-65 koní na trh, ktoré sa tu vyrábali a zahŕňali model 2000 Dexta, 3000 Super Dexta, 4000 Major a 5000 Super Major, neskôr známe všeobecne ako modely "Pre-Force" po uvedení modelu "Ford Force" v roku 1968.

Medzi neskoršie významné produkty, ktoré boli uvedené na trh, patrili traktory 7A1 "série 600" v roku

1975, od 2600 po 7600, a podobné verzie "7A2" s novou tichou "Q kabínou" v nasledujúcom roku. V roku 1981 boli tieto traktory aktualizované na špecifikáciu "Series 10", s neskoršou evolúciou Force II (1986) a Generation III (1989). Koncom roka 1991 sa objavil úplne nový rad 40, ktorý sa neskôr začal predávať s novým označením, keď Fiat v tom istom roku kúpil podnik Ford New Holland vyrábajúci poľnohospodársku techniku a New Holland, ako svoju budúcu značku. Následne sa v závode vyrábali stroje New Holland TS, TM, T6000 a T7000 a dnes sa tu vyrábajú traktory T6 a T7 s výkonom od 125 do 300 koní. V roku 2012 bolo v Basildone otvorené nové návštevnícke centrum a v tom istom roku bol závodu udelený bronzový štatút World Class Manufacturing, čím sa zdôraznila kvalita jeho procesov.

V súčasnosti z montážnej linky v Basildone zíde kompletný traktor každých päť minút vo viac ako 10 000 rôznych špecifikáciach, čo zabezpečuje zákazníkom na celom svete (85 % produkcie sa vyváža), že dostanú presne taký traktor, aký potrebujú.

Pri príležitosti výročia bol predstavený slávnostný model

Pri príležitosti 60. výročia závodu v Basildone sa zachovala tradícia, ktorá sa začala Strieborným jubilejným modelom 7810 z roku 1989 a pokračovala zlatými jubilejnými modelmi T6.180 a T7.270 z roku 2014. Dnes spoločnosť New Holland predstavila výročnú edíciu traktora T7.300. Grafika, ktorá ho zdobí, vystihuje obdobie, v ktorom bola založená továreň v Basildone a inšpirácia zo 60. rokov minulého storočia, ktoré prinieslo toľko technologického pokroku.

Výročná edícia, ktorú vytvorila spoločnosť CNH Centro Stile, je inšpirovaná farbami a vzormi Londýna 60. rokov, s psychedelickými tvarmi charakteristickými živými a plynulými farbami modrej, žltej, bordovej a ružovej a žiarivo žltej farbe v logu New Holland na kapote. Traktor, z ktorého bude vyrobený len jeden kus, bude predstavený na oslavách 60. výročia založenia spoločnosti Basildon 9. apríla a potom sa bude prezentovať na výstavách počas celého roka 2024.

 

Investície do závodu pokračujú

Závod v Basildone prešiel významnými investíciami a to hlavne do vývoja ako New Holland Alternative Fuels Centre of Excellence. V roku 2006 firma vyhlásila, že ambíciu stať sa "lídrom v oblasti čistej energie" v sektore traktorov a v roku 2021 prišla v Basildone s prvým traktorom tohto typu v odvetví, T6.180 Methane Power LNG, ku ktorému sa neskôr v tomto roku pripojí traktor T7.270 Methane Power CNG. Tento vývoj umožnil vybudovať energeticky nezávislú farmu, ktorá umožní využívať biometán zachytávaný z odpadu poľnohospodárskych zvierat, ako je napríklad maštaľný hnoj, používať ako palivo.

"Sme hrdí na to, že oslavujeme 60 rokov nášho závodu v Basildone, ktorý skvele reprezentuje vývoj značky New Holland, od výrobcu poľnohospodárskych strojov po spoločnosť, ktorá vyvíja sofistikované softvérové technológie pre poľnohospodárstvo, čím umocňuje vedúce postavenie značky na celosvetovej úrovni. Dnes je Basildon centrom inovácií, kde vyrábame traktory, ktoré sa vyvážajú do celého sveta, a centrom pre alternatívne palivá, kde sa vyrába náš traktor T6.180 Methane Power,"

hovorí Carlo Lambro, riaditeľ spoločnosti New Holland.

"Ako jediný veľkovýrobca traktorov v Spojenom kráľovstve sme tiež veľmi hrdí na našich zamestnancov, na ich zručnosti, odhodlanie a nasadenie. Je to míľnik pre celú spoločnosť a pre každého, kto pracuje alebo pracoval v závode."

 

Spoločnosť New Holland už viac ako 125 rokov podporuje poľnohospodárov technológiami, riešeniami a službami, ktoré im uľahčujú produktívne poľnohospodárstvo. V minulosti bol motorom inovácií, poskytoval odpovede na otázky zákazníkov a potreby so širokou škálou poľnohospodárskych a ľahkých stavebných strojov. S osvedčenou výrobou strojov, ktoré využívajú najnovšie technológie  alternatívnych palív pre udržateľné poľnohospodárstvo, sme lídrom v oblasti čistej energie. Naše odborné znalosti a inovácie sú podporené kvalitnými službami a podporované globálnou sieťou predajcov so silným územým zastúpením.

S vami, sezónu za sezónou.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.