Elektrický kompaktný nakladač

08. 07. 2024 , CNH, Turin, 3. Júla 2024

CNH slávnostne otvára výrobnú linku elektrických kompaktných kolesových nakladačov New Holland v Lecce.

CNH slávnostne otvára výrobnú linku elektrických kompaktných kolesových nakladačov v Lecce.

Elektrický kompaktný kolesový nakladač, kompletne navrhnutý a vyrobený v závode v Puglii, bude predávaný pod značkami New Holland a CASE a distribuovaný po celom svete. S týmto tretím modelom s elektrickým pohonom v rade CNH opätovne potvrdzuje kľúčovú úlohu inovácií pri vývoji vysokovýkonných a ekologických riešení, ktoré slúžia ľuďom a životnému prostrediu. CNH tiež poukazuje na investície do moderného a udržateľného závodu v Lecce, ako významnú úlohu v celosvetovom meradle.

Výrobnú linku na nový elektrický kompaktný kolesový nakladač slávnostne otvorili 3. júla 2024 v závode CNH v talianskom Lecce. Model, navrhnutý vo výskumnom a vývojovom centre závodu v Apúlii, sa bude vyrábať vo farbách New Holland a CASE s modelmi 12EV a W40X. Odtiaľ sa dostane na trhy po celom svete, čím uspokojí stúpajúci dopyt strojov s nulovými emisiami v stavebníctve a poľnohospodárstve.

Ceremoniál sa konal za prítomnosti inštitúcií z regiónu Puglia, vrátane Alessandra Delliho Nociho, poradcu pre hospodársky rozvoj a Loredany Capone, predsedníčky regionálnej rady spolu so starostkou Lecce Adrianou Poli Bortone a vedením CNH: Stefano Pampalone, prezident stavebného segmentu CNH, Carlo Alberto Sisto, prezident CNH EMEA, Federico Bullo, vedúci oddelenia stavebníctva CNH Europe, Ciro Casapulla, vedúci vývoja stavebných produktov CNH, Carlo Lambro, generálny riaditeľ CNH Industrial Italia S.p.A. a Guida Moscheniho, CNH CE HR Obchodný partner.

Nový model tak dopĺňa rad kompaktných elektrických strojov spoločnosti, ktorý už zahŕňa dva mini elektrické rýpadlá vyrábané v Cesene. CNH tak reaguje na rýchlo rastúci dopyt po alternatívnych pohonných jednotkách, ktorý je poháňaný dopytom metropolitných a komunálnych oblastí, najmä v Európe, a požiadavkami sektorov, ako je poľnohospodárstvo a chov dobytka, pri hľadaní výkonných, ale tichých strojov s nulovými emisiami, ktoré môžu bezpečne fungovať v interiéri a v blízkosti zvierat.

Závod v Lecce je pre CNH čoraz významnejší

Závod v Lecce, ktorý nedávno oslávil 50 rokov svojej činnosti, je jedným z hlavných výrobných centier CNH v Taliansku a v regióne EMEA. Zaberá 600 000 metrov štvorcových a vyrába sa v ňom 7 produktových radov (kolesové nakladače, kompaktné kolesové nakladače, rýpadlo-nakladače, teleskopické nakladače a zrovnávače) pre 203 modelov a 4896 rôznych konfigurácií. Objemy výroby exponenciálne vzrástol, pričom medzi rokmi 2020 a 2022 zaznamenal nárast o 88 % a o ďalších 14 % v roku 2023 kedy zaznamenal najvyšší počet vyrobených strojov od svojho založenia.

Súbežne s investíciami do výrobnej kapacity CNH zaviedla významné zlepšenia infraštruktúry a životného prostredia. V roku 2022 umožnila investícia vo výške približne 13 miliónov EUR (súčasť projektu Converto, spolufinancovaného regiónom Puglia) inštaláciu novej modernej lakovne a nového plazmového rezacieho stroja. Prvý z nich výrazne zlepšil kvalitu produktov a znížil dopad na životné prostredie vďaka efektívnejšiemu využívaniu vody. Nový rezací stroj zvýšil produktivitu, znížil odpad a náklady na údržbu. Nedávne prijatie fotovoltaického systému pokrývajúceho 40 % výrobnej plochy navyše potvrdzuje záväzok k udržateľnosti a energetickej sebestačnosti výrobného závodu. CNH tiež v rámci projektu Converto investovalo do výstavby nových priestorov na testovanie elektrifikovaných vozidiel a na kontrolu prevádzky v extrémnych klimatických podmienkach (-50° až +50°).

Alessandro Delli Noci, poradca pre hospodársky rozvoj regiónu Puglia, sa vyjadril k vzťahu, ktorý spája závod s územím: „Tento priemyselný komplex je už dlho referenčným bodom odvetví spojených s výrobou a je tiež dôležitým pólom z hľadiska zamestnanosti. Sme radi, že CNH naďalej verí a investuje do tejto oblasti prostredníctvom produktov a projektov s vysokým technologickým dosahom.

Elektrický kompaktný kolesový nakladač – talianska inovácia pre udržateľnú budúcnosť

Nový elektrický kompaktný kolesový nakladač, ktorý bol úspešne predstavený na významných medzinárodných veľtrhoch ako ConEXPO v Las Vegas a Agritechnica v Hannoveri, ponúka významné výhody z hľadiska nízkej hlučnosti a nulových emisií. Vďaka týmto vlastnostiam je obzvlášť vhodný na prevádzku v uzavretom priestore, kde nie sú povolené emisie CO2, na nočných stavbách a vo všetkých aplikáciách citlivých na hluk. Okrem toho tento typ stroja zaručuje vysoký výkon a nižšie prevádzkové náklady ako vozidlá s dieselovým pohonom.

Ciro Casapulla, vedúci vývoja stavebných produktov, podrobne opísal nový elektrický model a zdôraznil, ako sa v Lecce vždy inovovalo a akú zmenu to v prípade elektrifikácie prináša: „Nevymenili sme len dieslový motor s batériami. Kompletne sme prepracovali dizajn, pričom sme čerpali aj z technológií a výpočtových techník typických pre letecký priemysel. Takto sme znížili hmotnosť stroja, rozumným a kalibrovaným spôsobom zvýšili výkon a zachovali jeho autonómiu.

Zníženie hmotnosti, dosiahnuté aj vďaka špeciálnemu „mriežkovému“ výložníku, viedlo k zlepšeniu sklápacieho zaťaženia. Ľahký výložník znamená presunutie hmotnosti dozadu, a tým vyššiu nosnosť a stabilitu. Ďalšou dôležitou novinkou, prevzatou od špičkových dieselových modelov, sú elektrohydraulické ovládače, ktoré v kombinácii s elektrickým pohonom umožňujú maximalizovať efektivitu a ovládateľnosť pohybov.

Nový elektrický model vydrží pracovať 3 až 6 hodín v závislosti od typu aplikácie. Nabíjanie je možné vykonať pomocou domácej zásuvky so štandardnou 230 V palubnou nabíjačkou alebo pomocou voliteľnej rýchlonabíjačky, ktorá dokáže dobiť 23 kWh lítium-iónovú batériu z 20 % na 80 % len za 1 hodinu, čo je doba trvania obednej prestávky, čím umožňuje nepretržité používanie počas celého pracovného dňa.

Nový elektrický kompaktný kolesový nakladač takianskej výroby tak zdôrazňuje záväzok CNH investovať do technológií pre vývoj alternatívneho a udržateľného pohonu a zároveň opätovne potvrdzuje strategický význam závodu v Lecce.

Galéria

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.