AGROTEC poľnohospodárska technika Novinky New Holland Nové rýpadlonakladače New Holland Série D

Nové rýpadlonakladače New Holland Série D

21. 12. 2023 , Agrotec Group

Ako sa hovorí, čo je univerzálne, nie je dobré na nič. Tí, ktorí pracujú s rýpadlo-nakladačmi New Holland, ktoré sú bezchybnou kombináciou rýpadiel a čelných nakladačov vedia, že v stavebníctve výnimka potvrdzuje pravidlo.

Rodina strojov, ktorá je k dispozícii s výkonom od 98 do 111 koní s modelmi B100, B110 a B115, ponúka prakticky nekonečné možnosti a to od manipulácie s paletizovaným tovarom cez výstavbu a údržbu vinohradníckych ciest až po zemné práce potrebné pre akékoľvek investície na zelenej lúke, s profesionálnym a lokálnym servisným zázemím, ktoré eliminuje podnikateľské riziká.

Po technickej stránke však tieto stroje vyžadujú minimálny servis a ak sa 20 minút údržby zmestí do 12 až 16 hodinovej pracovnej smeny, vydržia tisíce prevádzkových hodín – dodáva odborník a predajca značky AGROTEC, ktorý stroje pozná ako svoje topánky aj mimo prospektov. 

Špecialista sa s nami podelil o svoj názor na svoje doterajšie skúsenosti a silné stránky nedávno vynovených rýpadlo-nakladačov série D.
 

RÝPADLONAKLADAČ NEW HOLLAND, KTORÝ JE DOBRÝ NA VŠETKO

S preplňovaným motorom FPT populárneho v traktoroch New Holland T5 pre svoju húževnatosť, ktorého objem bol navýšený na 3,6 litra nie je problém zdvihnúť 3,5 tonový náklad do výšky 3,5 metra. Jeho údržba je jednoduchá a spotreba paliva je priaznivá aj vďaka odlišnej konštrukcii hydraulického čerpadla, ktoré sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek potrebám užívateľa. Sú to silné argumenty ak hľadáme dôvod prečo sa rýpadlo-nakladače New Holland predávajú v druhom najväčšom počte kusov v segmente stavebného priemyslu. Podľa predajcu strojov majú stroje úspech vo svojom všestrannom využití, pretože spájajú všetky činnosti čelných nakladačov a rotačných rýpadiel s maximálnou využiteľnosťou. Navyše rozširujú možnosti v mnohých ďalších činnostiach.

Stroje sa však veľmi osvedčili aj pri stavebných projektoch a mechanických zemných prácach. Tu sa od roku 2018 rýpadlo-nakladač New Holland B110 série C osvedčil v takmer každej existujúcej činnosti, ku ktorej sa teraz pripája nový New Holland B110D vybavený prevodovkou Powershift, ktorá je teraz plne automatická a má funkciu kick-down. Napríklad nedávno sme začali so zemnými prácami na ploche jeden a pol hektára a už sme strojom rozbili 1 000 metrov štvorcových betónu, vyzdvihli betónové bloky do maximálnej výšky 3,5 metra na nákladné autá. Použitie je naozaj všestranné demolácie budov, opravy prasknutých potrubí v priemyselných zónach a tiež na údržbárske práce, ako napríklad opravy dlažby, chodníkov a ciest. Výkopy pre potrubia sme dokázali vyhĺbiť malým pásovým podvozkom s otočnou stolicou a ak by sme chceli vykonávať aj serióznejšiu manipuláciu s materiálom alebo urovnávanie pôdy, potrebovali by sme dodatočný kĺbový čelný nakladač. Tento stroj pokrýva obe oblasti bez akýchkoľvek kompromisov. Do úzkych miest a malých vchodov sa samozrejme nedostane ako minibáger, ale v prípade väčšieho pracovného objemu vyrieši čokoľvek v širšom spektre úloh, čo uľahčuje široké príslušenstvo pre tieto rýpadlo-nakladače.

Využiteľnosť strojov zvyšuje nielen fakt, že stroje New Holland B100D, B110D a B115D radu D sú v rámci štandardnej výbavy vybavené integrovaným hydraulickým a riadiacim systémom. Môžete si tiež vybrať medzi rôznymi konštrukciami hydraulického čerpadla – dve radové zubové čerpadlá so snímačom zaťaženia poskytujú výkon 156 l/min., zatiaľ čo verzia s axiálnym piestom a riadeným prietokom poháňa stroj medzi 6 a 165 l/min. a znižuje teplotu a spotrebu oleja.
 

new_holland_agrotec_B115D_2.jpg

Rýpadlo-nakladač New Holland B115D je rodina strojov, ktorá je tzv. „švajčiarskym armádnym nožom“ zemných prác v stavebníctve a priaznivá je aj ich spotreba.
 

NAJTICHŠIA KABÍNA NA TRHU, V KTOREJ SA CÍTITE SKUTOČNE POHODLNE

Výhody rýpadlo-nakladačov New Holland nekončia len pri mechanických riešeniach. Pocíti ich doslova každý operátor pretože kabíny totiž svojou priestrannosťou, ľahko dostupnými ovládacími prvkami a hlučnosťou iba 77 dB ponúkajú komfortné vybavenie, ktoré je neprekonateľné v tejto kategórii strojov.

"Mám 185 cm, 100 kíl a perfektne sa zmestím do kabíny, počas dlhého dňa sa cítim úplne v pohodlne. Výhľad z kabíny je výborný, klimatizácia účinná a elektrohydraulický joystick ovláda všetko. V dosahu ruky mám úplne všetko čo potrebujem. Komfort v kabíne tak nie je len výsadou menších ľudí, ale je určený naozaj všetkým."


new_holland_agrotec_B115D_3.jpg


 

STAČÍ 20 MINÚT ÚDRŽBY DENNE A RÝPADLONAKLADAČ NEW HOLLAND VYDRŽÍ TISÍCE HODÍN

Dobrou vlastnosťou strojov je, že sa dajú používať s minimálnymi požiadavkami na dennú údržbu a predĺženými servisnými intervalmi, ktoré pomáhajú znižovať náklady.

V dnešnom svete nemusíme zveličovať, akou cennou investíciou sú pre tých, ktorí uvažujú o kúpe takéhoto stroja, ktorý musíme z pochopiteľných dôvodov servisovať. Výhodou rýpadlo-nakladačov New Holland je, že je zároveň maximálne jednoduchý. Stroj je možné prevádzkovať v servisných intervaloch 600 hodín. Po náročnom intenzívnom prašnom dni stačí jeho údržbe venovať 15-20 minút. Kontroluje sa vzduchový filter, chladič, mazacie miesta - pri ktorých bola pri výrobe venovaná zvláštna pozornosť prístupnosti - ak dodržíme predpísané prevádzkové časy medzi premazaniami, nemali by nastať žiadne problémy, pretože vo všetkých kritických miestach boli použité odolné, vystužené materiály týchto častí strojov.

 

new_holland_agrotec_rypadlonakladac_4.jpg

 

AGROTEC SLOVENSKO, SPOLOČNOSŤ, S KTOROU NIKDY NEMUSÍTE MAŤ OBAVY PRACOVAŤ AJ V STAVEBNÍCTVE.

V stavebníctve sa kvôli odstávke zapríčinenej technickou chybou môžu pokuty ľahko vyšplhať až na milióny. Aby ste sa tomu vyhli, nestačí Vám len výborný stroj, ale potrebujete aj spoľahlivé zázemie pre náhradné diely. Hoci pár výrobcov ponúka vynikajúce stavebné stroje v prémiovom segmente, zázemie AGROTEC Slovensko poskytuje celoštátne pokrytie servisných stredísk a dostupnosti náhradných dielov, ktoré sú záchrannou sieťou bez ohľadu na veľkosť Vašej firmy.

AGROTEC Slovensko má po celej Slovenskej republike dve hlavné divízie a 6 dealerských stredísk, v ktorých sú bez výnimky kvalifikovaní servisní technici a skladníci. Okrem toho sme ako oficiálni zástupcovia značky v priamom kontakte s výrobcom, čo zaručuje extra rýchle dodanie akýchkoľvek potrebných dielov. Obchodujeme aj s obrovským skladom nových a továrensky prerobených dielov a máme napojenie na nemecký a francúzsky centrálny sklad New Holland, vďaka čomu v prípade expresného dopytu dostanete to, čo potrebujete.

V stavebníctve zisk nemôže závisieť od odstaveného stroja a AGROTEC Slovensko je zárukou, že to nikdy nespôsobí problém.

Efektívne a rentabilné stavebné zemné práce? Vyberte si ideálny stroj pre prácu s New Holland!
 

RÝPADLO NAKLADAČ NEW HOLLAND B110 D IHNEĎ K ODBERU


V prípade ak vás tento článok oslovil a máte záujem o jeden takýto traktorbáger New Holland B110 D, neváhajte nás kontaktovať najlepšie pomocou nižšie uvedeného formulára alebo kontaktujte priamo nášho produktového manažéra Jána Kudláča - tel.: +421 903 764 936
 

Objednajte rýpadlonakladač B110 D už dnes:


Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.