Ochutnávka designu traktorov New Holland

10. 01. 2023 , Marián Baránek

Značka New Holland prestavila koncept traktora T7 s pohonom na LNG, ktorý určite zaujme aj svojim vzhľadom.

Značka New Holland pred nedávnom prestavila koncept traktora T7 s pohonom na LNG. Preklad skratky LNG znamená skvapalnený zemný plyn, ktorý vzniká hlbokým podchladením zemného plynu. Ide teda o rovnaký plyn ako CNG, avšak v inom skupenstve. Výhodou je, že pri hlbokom zmrazení na -163°C plyn obsahuje v zásade rovnaké množstvo energie ako klasická nafta a súčasne nie je potrebné ho skladovať v tlakovej nádobe. To umožňuje lepšie zapracovanie nádrží do konštrukcie traktora. Súčasne má traktor k dispozícii dostatok energie pre celodennú náročnú prácu, ktorá sa od ťažkých traktorov akosi automaticky očakáva. Nevýhodu je samozrejme technologická náročnosť hlbokého podchladenia plynu a udržovanie tejto teploty plynu v nádrži. 
  

  

Koncept určite prekvapil aj svojím vzhľadom

Na základe informácií od designérov a konštruktérov využili tento projekt k vytvoreniu predvýrobného prototypu traktora v novom designe. Všetko, čo na novej štúdii možete vidieť, sa môže dostať do výroby. V traktore je mnoho prvkov, ktoré sú špeciálne a nové. Samotný vzhľad kapotáže ukazuje novú tvár značky New Holland. Prvné, čo uvidíte, je znak New Holland s presvetlenými listami. Keď prejdete okolo traktora, uvidíte prelis symbolizujúci prirodzené prúdenie, alebo "Natural flow". Okrem kapoty si určite všimnete predné blatníky, ktoré sú vo farbe karosérie. Zaujme aj osvetlené čelo predných blatníkov.

Pri návrate k zadnej časti traktora sú neprehliadnuteľné zadné svetlá, ktoré sa taktiež inšpirovali znakom New Holland. Ak sa pozriete na hornú časť kabíny, uvidíte animované svetlá na hrane strechy. Strecha traktora je skutočne prepracovaná s veľkorysým strešným oknom Skydome. S pevným displejom uprostred volantu sa v kabíne cítite ako v úplne novom svete. Sedíte na sedadle a máte pocit, woooow, to je naozaj unikátne. Pokiaľ ide o farbu, jej názov je „Čisto modrá - Clean blue“ a bola vyvinutá priamo pre tento traktor, pretože sme chceli vyniknúť. Náš traktor je inšpirovaný prírodou a taktiež je aj prírodou poháňaný
  

  

Milujeme vytvárať štýlové produkty, ktoré naviac skvele fungujú.
  
  

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.