Po nakládke hneď fakturácia

30. 05. 2022 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland Agriculture vylepšila obľúbenú radu ťažkých kolesových nakladačov. Inovácie zlepšujú pracovné prostredie obsluhy stroja, ale predovšetkým znižujú celkové náklady vlastníctva (TCO) a prevádzkovú spoľahlivosť.

Kolesové nakladače majitelia milujú

Jednoznačnou výhodou ťažkých kolesových nakladačov New Holland je “nepriestrelné” hnacie ústrojenstvo a jedinečný systém chladenia, ktorý zaručuje vynikajúcu výkonnosť a prevádzkovosť. Rad nakladačov New Holland poskytuje najlepší pomer užitočnej hmotnosti k hmotnosti stroja vo svojej triede a mimoriadne pohodlnú kabínu. Podľa Alaina de Nanteuila, ktorý je za nakladače zodpovedný, prevádzkovatelia zberových liniek na krmoviny a majitelia bioplynových staníc skutočne milujú naše kolesové nakladače, pretože kladieme dôraz na vlastnosti a funkcie, ktoré sú pre ne najdôležitejšie. Naše stroje bez problémov a zastavenia 17 hodín denne rozhŕňajú hmotu na silážnej jame. Rovnako tak dobre nakladajú hnoj, digestát či biomasu. Poďľa mnohých je W 190 D s novými vylepšeniami najzaujímavejší kolesový nakladač, aký kedy New Holland vyrobil.
  

Nižšie náklady na vlastníctvo stroja

Značka New Holland predstavila v novej generácii nakladačov dve hlavné vylepšenia zamerené na zníženie spotreby paliva aj nákladov na údržbu. Spoločne tak môžu počas životnosti stroja priniesť úsporu až 20 000 eur. Prvou novinkou je prevádzkový režim Smart Work, ktorý prináša až 10% úsporu paliva pre stroj, ktorý už teraz vyniká svojou úspornosťou. Ďalším významným vylepšením je predĺženie servisných intervalov z 500 na 1 000 hodín, čo prináša až 20 % úsporu. Predĺženie servisných intervalov je možné vďaka absencii systému recirkulácie spalín. Palivo vo valcoch motora horí pri naozaj vysokých teplotách a všetky nečistoty sú bezpečne zlikvidované, takže do celého systému čistenia spalín nie je zaradený ani klasický filter pevných častíc. To ďalej znižuje prevádzkové náklady stroja.

K celkovej výkonnosti stroja prispieva aj spôsob riešenia chladenia. Pri nakladačoch pracujúcich v poľnohospodárstve je systém chladenia veľmi dôležitý, zvlášť pri práci na silážnej jame, ktorá je plná palstových vriec. Tie sú lepivé a majú tendenciu zachytávať sa na chladičoch a znižovať účinnosť chladenia. Nakladače New Holland majú výhodu v tom, že chladenie nie je umiestnené za motorom, ale medzi motorom a kabínou. Motor je tak „viac vzadu“ a efektívnejšie pôsobí ako protizávažie pri rozhrňovaní a zdvíhaní hmoty. Vzhľadom k umiestneniu chladičov do „kocky“ je pre chladenie k dispozícii väčší priestor a jednotlivé chladiče sa neprekrývajú. O pravidelné čistenie chladičov sa stará reverzný ventilátor.
  


  

Základom nakladača je výložník.

Značka New Holland svojím širokým portfóliom dokáže dlhodobo a spoľahlivo uspokojiť potreby zákazníkov či už v stavebnom, tak aj poľnohospodárskom sektore. Stroje s klasickou "Z" kinematikou vynikajú jednoznačnou vylamovacou a rýpacou silou a sú tak vhodné do menších lomov a pre spracovanie kameňa a piesku. Na druhej strane zákazníci z oblasti poľnohospodárstva, ako sú veľké podniky so živočíšnou a kombinovanou výrobou, firmy pôsobiace v odpadovom hospodárstve a lesníctve vyžadujú veľkú prídržnú silu v hornej polohe výložníka, ktorá je v týchto sektoroch kľúčová. Tieto náročné požiadavky plnia stroje W110D, W130D a W170D s paralelnou kinematikou TC (Tool Carrier).

Paralelná kinematika poskytuje obsluhe stroja hlavne výrazne lepší výhľad na náradie, ďalej lepší rozsah výklopu a záklopu veľkoobjemových lopát a rovnakú silu vedenia záťaže v celom rozsahu zdvihu výložníka. Všeobecne platí, že pri potrebe práce vo výškach, ako je nakládka rozmetadiel s hnojom, plnenie veľkoobjemových návesov a prívesov, stohovanie balíkov a voľnej slamy, práce s drapákom na drevo, atď. je paralelní (TC) kinematika vždy výhodnejšia! 
 

Pracovať s Wéčkom je radosť.

Umiestnenie chladiča za kabínou má aj ďalší praktický význam – je v nej väčší kľud. Novinkou je doplnenie kabíny o 8 palcový farebný displej s dotykovou obrazovkou pre užívateľsky príjemnejšie ovládanie. Ďalším dôležitým vylepšením je inštalácia nových konfigurovateľných tlačidiel do bezprostrednej blízkosti obsluhy. Umožňujú interakciu s obrazovkou bez prerušenia pracovných operácií a napríklad aj takú maličkosť, ako je základné ovládanie telefónu, čo obsluhy strojov milujú. Aj štandardný výložník je najnovšie vybavený režimom automatického vyrovnávania, čo uľahčuje manipuláciu s balíkmi, bedňami a všeobecne akúkoľvek manipuláciu.

Stroj môže byť osadený automatickou váhou, ktorá sleduje koľko materiálu bolo strojom naložené. Systém sledovania tlaku v pneumatikách monitoruje každouú pneumatiku samostatne a namerané výsledky zobrazuje na výkonnostnom monitore. Tu je možné taktiež nastaviť akceptovateľné percento poklesu tlaku pred zaznením výstrahy. Pneumatiky sú tak vždy optimálne nahustené, stroj má požadovanú trakciu a znižuje sa aj spotreba paliva a opotrebovanie pneumatík.
Vynikajúcí výhľad z kabíny poskytuje jednodielne čelné sklo, prehľad o dianí okolo stroja je ďalej vylepšený zadnou kamerou a sadou pracovných svetiel Enhanced Lighting Pack, ktorý je vo výbave na želanie. So 43 000 lumenmi premení noc na deň pre bezpečnú a efektívnu nočnú prevádzku.

Výhody nakladačov:

  • 3 modely vybavené paralelnou kinematikou výložníka
  • Možnosť váženia nakladaného množstva materiálu
  • Volne konfigurovateľné tlačítka uľahčujú ovládanie
  • Dotykový výkonnostý monitor pre precízne nastavenie
  • Efektívne chladenie s reverzačným ventilátorom
  • Režim Smart Work pre úsporu paliva
  • Bez recirkulácie spalín – predĺžený servisný interval na 1000 hodín
  

Videogaléria


 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.