AGROTEC poľnohospodárska technika Novinky New Holland Raven je nový partner New Holland pre GPS technológie a telematické systémy

Raven je nový partner New Holland pre GPS technológie a telematické systémy

02. 05. 2024 , Ing. Aleš Petr

Značka RAVEN sa v priebehu rokov vypracovala na americkom trhu na lídra v oblasti moderných technológií pre poľnohospodárstvo, kde významnú časť tvorili systémy pre autonómnu prácu strojov. Toto bolo hlavným dôvodom CNH pre vstup do tejto spoločnosti.

Spoločnosť Raven Industries vznikla v roku 1956 v USA a už vtedy sa zameriavala na moderné technológie. Konkrétne pomáhala s vývojom systémov pre výzkum vesmíru. V priebehu rokov sa na americkom trhu vypracovala na lídra v oblasti moderných technológií pre poľnohospodárstvo, kde významnú časť tvorili systémy pre autonómnu prácu strojov. Práve autonómne technológie, tvoriace nadstavbu už štandardných GPS navigácií, boli hlavným lákadlom pre CNH pri rozhodovaní o vstupe do spoločnosti. Vývojové tímy New Holland a Raven dnes pracujú spoločne, pretože patria do jednej firmy. Výmena informácií medzi technikmi prebieha maximálne efektívne a transparentne oboma smermi tak, aby najmodernejšie technológie dobre slúžili budúcim zákazníkom, poľnohospodárom.

  

  

Technológie zo sortimentu Raven sú postupne integrované do strojov New Holland vo všetkých následujúcich oblastiach:

Autonomne poľnohospodárstvo – pomáhame poľnohospodárom živiť ľudstvo

Agrotechnické riešenia Raven pre prácu strojov bez vodiča alebo s asistenciou vodiča pomáhajú poľnohospodárom maximalizovať čas, bezpečnosť a efektivitu. Nechajte techniku postarať sa o náročné úlohy, aby ste sa mohli sústrediť na širšie súvislosti a rozšíriť svoju produktivitu vďaka neobmedzeným možnostiam automatizácie. Raven Autonomy™ zvyšuje produktivitu a šetrí prevádzkové náklady poľnohospodárov na poli už dnes. Vyskúšajte napríklad systém IntelliSense Baler Automation pre automatizáciu lisovania slamy.

Bezdrôtový prenos dát – základ pre hospodárnu logistiku a efektívne riadenie farmy

Rovnako ako v každom inom podnikaní je aj v poľnohospodárstve dôležitá efektívna správa dát. Len tak každý hektár pôdy, každá hodina práce stroja a každá jednotlivá plodina budú maximálne využité pre dosiahnutie čo najvyššieho výnosu. Telematika - bezdrôtový prenos dát, centralizuje všetky údaje a pomáha vám robiť informované rozhodnutia v reálnom čase, ktoré zvyšujú zisk, produktivitu práce a šetria zdroje aj životné prostredie.

Vedieme vás k úspechu – jeden prejazd presne vedľa druhého

Každá ušetrená minuta, usporený liter postreku či metrák hnojiva prispievajú k vašemu úspechu. Naše produkty pre navigáciu a automatické riadenie zabezpečujú, že každý riadok prejdete čo najrýchlejšie, a to bez poškodenia plodiny. Tak sa maximalizujú vaše príjmy a zisky! Preto je presné navádzanie a technológie riadenia dôležité - chráni majetok, ktorý je pre vašu farmu najcennejší.

Kompletný rad systémov navádzania a asistovaného riadenia Raven vás udrží na správnej ceste bez ohľadu na to, akú presnosť požadujete. K dispozícii sú príjmače GPS a systémy s navigačnou svetelnou lištou, ktoré pracujú s decimetrami, ak najpokročilejšie systémy automatického riadenia s korekčným RTK signálom, ktoré pracujú s opakovanou presnosťou pod jeden palec (2,5 cm).

Kontrola nad aplikáciou chemických látok – šetríte zdroje aj prírodu

Ochrana a výživa rastlín sú zložité operácie, ktoré nemožno vykonávať len tak. Aby ste postrek urobili správne, je potrebná veľká presnosť. Musíte pracovať so správnou aplikačnou dávkou, výškou ramien, vhodnou zmesou prípravku aj precíznym ovládaním trysiek. Pokiaľ to urobíte správne, využijete efektívne všetky vstupy, vyhnete sa legislatívnym problémom, zvýšite ziskovosť farmy a zbytočne nezaťažíte životné prostredie. Pokiaľ to urobíte zle, môžete si zničiť úrodu, pole aj stroje.

Raven je v USA viac ako 40 rokov lídrom na trhu v oblasti riadenia ochrany a výživy rastlín. Inovatívne produkty spoločnosti Raven sú konštruované pre prácu s neskutočnou presnosťou. Máte k dispozícii všetko, čo je potrebné. Od ovládania jednotlivých trysiek až po automatické stabilizátory výšky ramena a všetko medzi tým.

Dokonalý prehľad pre velenie, riadenie a neustále zlepšovanie

Predstavte si displej ako kapitána svojho stroja- komunikuje s prímačom GPS, ovládačmi sekcií, náradím a dalšími technologickými zariadeniami, aby ste prácu vykonali čo najlepšie. Displeje Raven vám umožňujú mať jasný prehľad o situácii a techniku dokonale ovládať. Multifunkčné displeje vyhovujú všetkým prevádzkovým potrebám. So správnym displejom Raven máte pod kontrolou variabilné dávkovanie, automatické riadenie, sledovanie výnosov, správu záznamov, bezdrôtovú komunikáciu a ďalšie funkcie.

Technológie Raven približujú farmárov k bezproblémovému riadeniu každodennej prevádzky farmy, ktoré začína jasným prehľadom o pracovných postupoch. Digitálne nástroje spoločnosti Raven zvyšujú efektivitu a maximalizujú vaše výsledky tým, že zladia prácu v kancelárii s tým, čo sa deje v teréne. Zlepšujú prehľad, spoluprácu a komunikáciu medzi rôznymi strojmi a zariadeniami. Okamžitá dostupnosť dát, informácií a analýz z vozového parku odkiaľkoľvek pomáha poľnohospodárom využiť každú minútu dobrého počasia, optimalizovať dobu prevádzkyschopnosti a znižovať prestoje.

Neváhajte sa informovať a dopytovať svoje požiadavky. V AGROTEC Group Vám radi všetky technológie predvedieme v praxi. Čo tak začať s IntelliSense Bale Automation?

Za team AGROTEC a.s.
Ing. Aleš Petr 


 

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.