Špeciály T4 znova bodovaly

12. 01. 2023 , Marián Baránek

Nová generácia špeciálnych traktorov New Holland T4.120 F získala titul „Best of Specialized“ v súťaži Traktor roka 2023 (Tractor of the Year 2023 Awards)

Víťazný traktor T4.120 F je súčasťou novej generácie špeciálov určených do sadov a viníc T4 F/N/V, ktorá bola rozšírená o nový model s výkonom 118 koní. Motor, pokročilá hydraulika a veľa zaujímavých funkcií sú ukryté v mimoriadne kompaktnom traktore s naozaj nízkou kapotou.

Značka New Holland Agriculture inovovala a rozšírila svoj sortiment špeciálnych traktorov. S novou generáciou radu T4 F/N/V ďalej upevnila svoje nesporné postavenie lídra v tomto segmente. Traktor New Holland T4.120 F získal titul „Best of Specialized“ v súťaži “Tractor of the Year 2023”. Vytúžené ocenenie, ktoré udeľuje porota zložená z nezávislých novinárov špecializujúcich sa na poľnohospodársku mechanizáciu, každoročne získava najlepší traktor z danej oblasti na európskom trhu.
  

  Nová generácia špeciálov New Holland zahŕňa päť modelov (80 - 120 koní), tri šírky, dve prevedenia (s kabínou alebo s ochranným rámom) a širokú paletu dostupných prevodoviek

Nová generácia T4 F/N/V: viac pohodlia, viac výkonu, produktivity a efektivity

Nový rad T4 F/N/V spĺňa emisnú normu Stage V pomocou nových motorov F5C. Motory sú vybavené systémom následnej úpravy spalín, čo zabezpečuje vyšší výkon a krútiaci moment pri čistejšej prevádzke. Model najnižšieho výkonu T4.80 je vybavený 3,4 litrovým motorom s dvoma ventilmi na valec a systémom úpravy spalín, ktorý zahŕňa DOC (diesel oxidačný katalyzátor) a DPF (filter pevných častíc). Tento motor nevyužíva AdBlue, čo môže byť na menších farmách prevádzkovo vyhovujúcejšie riešenie. Ostatné modely tohoto radu sú vybavené 3,6 litrovým motorom so štyrmi ventilmi na valec a kompaktným systémom úpravy spalín HI-eSCR2 s DOC a SCRoF. Do sortimentu bol pridaný nový model T4.120 V/N/F. Budúcemu majiteľovi poskytne výkon 88 kW / 118 k, čo umožňuje agregovať traktor s kombináciou aktívne hnaného náradia či už hydraulicky alebo vývodovým hriadeľom.
    

 Všetky komponenty motora a systému pre úpravu spalín sa pohodlne vošly pod kapotu

Špeciálne traktory od New Holland sú vychýrené pre výbornú ovládateľnosť, ktorá je teraz umocnená novou kapotou. Technici New Holland zmenili usporiadanie prvkov v motorovom priestore tak, aby sa pod kapotu pohodlne zmestil kompletný systém úpravy spalín. Súčasne sa im podarilo kapotu znížiť, tak, že siaha do najnižšej úrovne v tomto segmente. Nízka výška a kompaktný tvar kapoty zlepšujú výhľad z kabíny, čo prispieva jednak k bezpečnosti práce a súčasne znižuje potenciálne poškodenie konárov pri práci pod korunami ovocných stromov.
  

  
Špeciálne traktory New Holland sú už tradične k dispozícii aj vo verzii bez kabíny (ROPS). Pokiaľ sa rozhodnete pre túto variantu, čaká vás väčší priestor pre obsluhu, širšie sedadlo, nové a intuitívne ovládacie prvky a lepšie čitateľná palubná doska. Jednoducho viac komfortu. Hydraulický systém traktora využíva nové hydraulické čerpadlá s funkciou load sensing a prietokom 100 litrov za minútu, ktorý môže byť smerovaný až do 5 vonkajších okruhov s rýchlospojkami. Hydraulika má tak dostatočnú kapacitu pre pohon viacerého náradia súčasne.

Bezpečnosť práce aj pohodlie

Od základov bola prepracovaná aj kabína traktorov T4 F/N/V. Technici New Holland samozrejme v maximálnej miere využili skúsenosti získané pri vývoji patentovanej kabíny Blue CabTM 4. Nová koncepcia kabíny vychádza z požiadaviek zákazníkov na komfort a ergonómiu. Hlavnou zmenou je úplne rovná podlaha kabíny, ako je bežné u vyšších výkonových tried traktorov. Ďalšou zaujímavou inováciou je nový multifunkčný displej VIS umiestnený nad prístrojovou doskou. Užívateľovi poskytne aktuálne prevádzkové informácie o traktore a uľahčuje nastavenie funkcií stroja pomocou ovládačov umiestnených na lakťovej opierke vpravo. Komfort ďalej zvyšuje odpružená predná náprava, ktorá zabezpečí plynulú jazdu a lepšie ťahové vlastnosti stroja. Nové je aj čelné sklo, ktoré v kombinácii s nízkou kapotou poskytuje zákazníkom najlepší rozhľad v tomto segmente na trhu. Ovládanie traktora zaznamenalo výrazné zmeny a stroj je pripravený na zapojenie do systému precízneho poľnohospodárstva PLM a technológií Poľnohospodárstvo 4.0.
  

 V traktoroch T4 StageV nájdete "lakťovú opierku" ktorá pripomína SideWinder Ultra z najnovších ťažkých traktorov. Vzhľadom k obmezenému priestoru sa nepohybuje so sedačkou.  
  
Prvé kusy novej generácie špeciálnych traktorov T4 s dodatočným označením podľa šírky V, N či F sú už v naskladnené a radi vám ich detailne predstavíme v našom showroome či v praxi v sade alebo vinohrade.  
  

Pri aplikácii postrekov kabína Blue Cab 4 zabezpečí bezpečné a pohodlné pracovné prostredie.    

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.