T7.300 - "Nadupaný" traktor

02. 01. 2023 , Marián Baránek

New Holland rozširuje modelovú radu traktorov T7 s dlhým rázvorom o nový vlajkový model, ktorý prináša vyšší výkon a najlepší pomer výkonu a hmotnosti vo svojej triede pri zachovaní rozmerov a ovládateľnosti ostatných modelov.

Výkon a vynikajúce prostredie pre obsluhu v kabíne Horizon Ultra a množstvom šikovných inovácií a funkcií, ktoré maximalizujú efektivitu, produktivitu a prevádzkyschopnosť traktora. Nový model T7.300 bol verejnosti slávnostne predstavený v novembri na výstave SIMA 2022 v Paríži.

Nový traktor T7.300 s dlhým rázvorom disponuje vyšším výkonom motora, väčšími pneumatikami a to bez toho aby došlo k akémukoľvek zväčšeniu celkových rozmerov - je to skutočne “nabúchaný" traktor.

  • T7.300 Long Wheelbase (LWB) s technológiou PLM Intelligence je najvýkonnejší a najkompaktnejší traktor vo svojej triede s výkonom 300 koní (pri práci s aktívnym náradím a v preprave). Modelová rada si k tomu zachováva rázvor a rozmery súčasnej generácie traktorov T7.
  • T7.300 Long Wheelbase ponúka vynikajúci komfort obsluhy nielen vďaka kabíne Horizon Ultra, ktorá je najtichšia na trhu, ale taktiež vďaka novému aktívnemu odpruženiu kabíny.
  • Rada nových funkcií a systémy automatizácie implementované do traktora ďalej zvyšujú produktivitu, efektivitu a prevádzkyschopnosť traktora. 
      

  

Maximálna koncentrácia výkonu: vyšší výkon, väčšie pneumatiky, rovnaké rozmery

Nový T7.300 je vybavený motorom FPT Industrial NEF 6, ktorý je vylepšený o mnoho funkcií. Poskytuje maximálny výkon 280 koní pre ťažné práce a 300 koní pre prácu s aktívnym vývodovým hriadeľom a v preprave. Nové turbo s elektronicky ovládanou geometriou lopatiek zabezpečuje vysoký krútiaci moment a nízku spotrebu paliva pri nízkych otáčkach. Traktor spĺňa emisné normy Stage V vďaka systému následnej úpravy spalín High e-SCR bez recirkulácie spalín, tak ako je u značky New Holland zvykom. Traktor disponuje o 18% väčšou nádržou na palivo, takže vydrží dlhšie pracovať, a súčasne sa znížily prevádzkové náklady vďaka servisnému intervalu, ktorý je o 50 % dlhší než u niektorých konkurentov. Nový model je vybavený vylepšenou verziou obľúbenej plynulej prevodovky Auto Command, ktorá je najlepším hnacím ústrojenstvom vo svojej triede, čo ďálej prispieva k výnimočnej efektivite traktora.

Vývojári od New Holland tiež rozšírili celkové možnosti traktora. Nápravy majú vyššiu nosnosť a vyššia je aj celková hmotnosť vozidla (GVW). Pneumatiky o priemere 2,05 m zvyšujú ťahové schopnosti a plošnú výkonnosť traktora pri ohľaduplnosti k pôde, a to všetko pri zachovaní rovnakých celkových rozmerov súčasných modelov T7, čím sa napĺňa tvrdenie o maximálnej koncentrácii výkonu.

Inteligentné inovácie: vyšší výkon, konektivita a efektivita

Nový model T7.300 vychádza v ústrety požiadavkám zákazníkov na vyšší výkon, väčšiu konektivitu a automatizáciu pri práci s pripojeným náradím, rovnako ako pohodlie v kabíne. Majitelia budú môcť využívať to najlepšie z inteligentného poľnohospodárstva od New Holland: PLM Intelligence, ktoré uľahčuje organizáciu činností na farme a zvyšuje tak produktivitu práce. V každom prípade užívateľa poteší monitor IntelliView 12 a úplne nastaviteľná lakťová opierka SideWinder Ultra, ktorá prináša ergonomické a intuitívne ovládanie. Systém Tractor Implement Management jednoducho prepojí traktor s náradím a zabezpečí hladkú obojstrannú komunikáciu.

Nový model je vybavený šikovnými inováciami v oblasti automatizácie traktora a pracovného náradia, za ktoré značka New Holland dostala niekoľko ocenení. Automatizácia prináša užívateľom hmatateľné výhody: napríklad integrované ovládanie vysokotlakových lisov optimalizuje spoluprácu medzi traktorom a lisom. Systém predvída údery baranom pri lisovaní plodín a automaticky upravuje nastavenia traktora, ktoré vedie ku zníženiu pohybu kabiny o 15%, konzistentnejším otáčkam vývodového hriadeľa a tým k zníženiu spotreby paliva počas lisovacieho cyklu o 12%. Jedinečný systém CentreView umiestňuje displej priamo pred vodiča, zatiaľ čo ocenený systém inteligentného brzdenia prívesu ITBS zabezpečuje stabilitu súpravy v podmienkach, ktoré to vyžadujú.

  

  

Vynikajúcí komfort a ergonómia v najtichšej kabíne na trhu

Kabína Horizon Ultra z traktora T7.300 poskytuje skutočne vynikajúci komfort. S úrovňou hluku 66 dB sa jedná o najtichšiu kabínu na trhu. Je tiež vybavená novým odpružením Comfort Ride, a aktívny elektrohydraulický systém "oddeluje" pohyb kabíny od podvozku pomocou logiky "skyhook" a zabezpečuje tak mimoriadne príjemnú a hladkú jazdu.

Traktory rady T7 s dlhým rázvorom zákazníci už dnes oceňujú pre ich hydraulický výkon a túto vlastnosť hydraulických systémov nový T7.300 ďalej aj rozvíja. Medzi novinky patrí možnosť ľubovoľne priradiť ktorémukoľvek ovládaču na lakťovej opierke konkrétny, pod tlakom odpojiteľný elektro-hydraulicky ovládaný okruh hydrauliky. Okruhy boli celkovo prepracované. O 30% sa znížil počet spojov a systém je vybavený testovacími portami pre rýchle vyhľadanie prípadných netesností. Moderný joystick je taktiež možné nastaviť podľa vlastných preferencií a dá sa využiť na ovládanie až 6 vonkajších okruhov hydrauliky, čo zabezpečuje vynikajúcu ergonómiu pre obsluhu.


  

PLM Intelligence a proaktívna podpora pre maximálnu efektivitu a prevádzkyschopnosť

Nový stroj T7.300 je bytostne spätý so systémom PLM Intelligence od New Holland, ktorý integruje digitálne technológie a umožňuje využívať funkcie precízneho poľnohospodárstva aj poľnohospodárstva 4.0. To znamená zároveň optimalizovať výnosy a náklady na vstupy a zlepšovať organizáciu práce.

PLM Intelligence umožňuje využívať obľúbené automatizačné systémy ako je automatické riadenie IntelliSteer s presnosťou 1,5 cm, automatické otáčanie na súvrati IntelliTurn vrátane ovládania náradia, zabezpečuje aj kompatibilitu ISOBUS pre Section Control a VRA. Nová rada T7 je prvou radou traktorov New Holland, ktorá získala certifikáciu ISO pre Tractor Implement Management (TIM), najnovší komunikačný protokol v obore. TIM, umožňuje obojsmernoú komunikáciu medzi traktorom a náradím a ovládanie traktora náradím.

Technika s PLM Intelligence je taktiež prepojená s majiteľom a regionálnym dealerom prostredníctvom MYPLM Connect, ktorí tak  môžu získať v reálnom čase dôležité prevádzkové informácie. Predajca môže poskytovať proaktívnu podporu pomocou vzdialenej diagnostiky a prostredníctvom zdieľania obrazovky sledovať displej obsluhy v kabíne a poskytovať pomoc. Poľnohospodári si tiež môžu pripraviť potrebné dáta vo svojej kancelárii a jednoducho ich na diaľku odoslať do zvoleného stroja z vozového parku. Nová funkcia IntelliField umožňuje až šiestim strojom pracujúcim na rovnakom poli zdieľať informácie v reálnom čase, takže každý vodič má úplny prehľad o prebiehajúcich prácach na poli na displeji IntelliView traktora.

Celý vozový park je monitorovaný na dispečingu a kvalifikovaní technici môžu v prípade potreby poskytovať vzdialenú podporu, zasielať upozornenia na riadenie prác na poli a umožniť predajcom pripraviť pomoc v prípade potreby. Tak veľké množstvo výhod prináša nový traktor T7 s dlhým rázvorom (LWB).

  

  

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.