AGROTEC poľnohospodárska technika Novinky New Holland Traktor T4 ElectricPower vo virtuálnom showroome

Traktor T4 ElectricPower vo virtuálnom showroome

20. 01. 2023 , Marián Baránek

Značka New Holland, koncernu CNH Industrial vytvorila pre veľtrh CES 2023 v Las Vegas spoločne so spoločnosťami Microsoft a Touchcast virtuálny showroom, ktorý vás určite pohltí.
 

- New Holland vytvoril v metaverze virtuálny showroom, ktorý návštevníkom umožňuje prezrieť si, nakonfigurovať a zakúpiť traktor v interaktívnom virtuálnom prostredí.
- Virtuálny zážitok bol vytvorený pre prototyp ľahkého, plne elektrického traktora New Holland T4 Electric Power
  

Virtuálny showroom v metaverze

New Holland Agriculture, značka spoločnosti CNH Industrial, ktorá sa zaoberá výrobou investičných celkov, sa vydala za hranice svojho hlavného cieľového segmentu, aby širokému svetu ukázala, čo všetko tento výrobca poľnohospodárskej techniky robí v oblasti inovácií a technológií. Dňa 5. až 8. januára 2023 sa spoločnosť zúčastnila známeho veľtrhu Consumer Electronics Show 2023 v Las Vegas v USA. Spolu so spoločnosťami Touchcast a Microsoft pripravili výkonnú simuláciu nákupného prostredia v metaverze, ktoré obsahovalo prototyp traktora T4 Electric Power s autonómnymi funkciami.

Návštevníci akcie si mohli traktor prezrieť vďaka spoločnosti Touchcast, ktorá je lídrom v oblasti vytvárania vizuálnych simulácií v metaverze. Systém fungoval na Cloud technológii od Microsoftu. Platforma Touchcast najnovšie umožňuje výrobcom vozidiel prepracovať spôsob akým zákazníkovi predstaví svoje vozidlá. Vie vytvoriť fotorealistické digitálne dvojča showroomu a zobraziť v ňom tieto vozidlá v 3D v reálnom čase. Potenciálny zákazníci si potom môžu v interaktívnom virtuálnom showroome priamo vo svojom zariadení prezerať, konfigurovať a nakupovať vozidlá, bez akejkoľvek  rozšírenej reality alebo špecializovaného software.
  

Online odborník plne k dispozícii

Spotrebitelia môžu súčasne komunikovať so skutočným predajcom, klásť otázky, skúmať nové funkcie, absolvovať virtuálnu skúšobnú jazdu, kúpiť si vozidlo a kedykoľvek sa vrátiť pre popredajnú podporu.
New Holland, Touchcast a Microsoft na veľtrhu robili aktívne ukážky s využitím veľkoplošnej LED steny, ktorá vytvorila simuláciu metaverzu a prepojovala spotrebiteľov s predstavovanými značkami.

Carlo Lambro, prezident značky New Holland Agriculture, na začiatku veľtrhu pripomenul: "Sme nadšení, že sa môžeme na veľtrhu CES 2023 podieľať na tak inovatívnom projekte v spolupráci so spoločnosťami Microsoft a Touchcast. Nové technológie umožňujú prezkúmať komerčnú využiteľnosť metaverzu a poskytujú priamy prístup k produktom zákazníkov New Holland po celom svete. Je to nový spôsob, ako využiť osobný kontakt so živým predajcom, bez nutnosti fyzicky cestovať do showroomu a otvára to nekonečné možnosti pre nás aj pre poľnohospodárov. Na veľtrhu CES značka New Holland reprezentovala obor poľnohospodárstva a ukázala, ako dôležité sú inovácie a technológie v tomto odvetví."

Silvia Candiani, generálna riaditeľka spoločnosti Microsoft Taliansko potom dodala: "Priemyslový Metaverz ponúka spoločnostiam jedinečnú príležitosť, ako novodobo pojať prezentáciu produktov zákazníkovi a spojiť digitálny zážitok s osobným prístupom ľudského predajcu, a to všetko za zlomok ceny fyzického showroomu. Je vzrušujúce vidieť, ako značka New Holland Agriculture s pomocou spoločnosti Touchcast vytvára nové možnosti pre svojich zákazníkov a inovatívnym spôsobom predvádza svoj prototyp elektrického traktora."
  

  

Traktor T4 Electric Power

Na veľtrhu CES v Las Vegas sa stal stredom pozornosti prototyp elektrického traktora New Holland, ktorý bol predstavený na CNH Industrial Tech Day začiatkom decembra 2022. Značka New Holland má tradíciu vo vývoji traktorov na alternatívne palivá a trvale vyvíja vysoké úsilie s cieľom znížiť dopad poľnohospodárstva na životné prostredie. Už dnes sériovo vyrába klasický univerzálny traktor T6.180 Methane Power, ktorý je poháňaný bioplynom (CNG). Pre ľahšie práce dáva zmysel aj iné riešenie, a preto bol vyvinutý model T4 Electric Power, prvý plne elektrický ľahký traktor New Holland s autonómnymi funkciami, ktoré poľnohospodárom pomáhajú pracovať efektívnejšie. Na vývoji traktora sa podieľali inžinieri spoločnosti CNH Industrial v USA a Taliansku a strategický partner Monarch Tractor, priekopník v oblasti elektrifikovanej agrotechniky so sídlom v Kalifornii v USA. Je navrhnutý tak, aby našiel uplatnenie na všetkých typoch a veľkostiach fariem, a bol vytvorený s ohľadom na dôležité kľúčové vlastnosti: dobu prevádzky a výkonnosť pri znížení hlučnosti a emisií stroja.
Pozrite sa na ukážkové video s metaverzom, ktoré návštevníci veľtrhu CES v Las Vegas mali možnosť zažiť na vlastnej koži.
    

Videogaléria


  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.