Úplne nový rad mini rýpadiel New Holland

07. 03. 2023 , Alice Brignani

Pätnásť nových modelov mini rýpadiel pokrývajúcich všetky hmotnostné triedy od 1 do 6,5 t. Dva plne elektrické modely s nulovými emisiami. Najkomplexnejšia ponuka dvojdielneho výložníka v tomto odvetví.

New Holland značne rozširuje svoju ponuku strojov pre ľahké stavebné práce uvedením úplne nového radu pätnástich modelov mini rýpadiel vyrábaných vo vlastnej réžii. Nový rad vyniká šírkou, dizajnom, všestrannosťou, inováciami, komfortom a výkonom. Nové stroje majú kompaktné rozmery s vynikajúcim pracovným rozsahom a majú Zero Tail-swing alebo Short Radius, vďaka čomu sú ideálne pre prácu v stiesnených priestoroch.

Nový rad je prvým predstavením vyplývajúcim z akvizície Sampierana S.p.A., talianskej spoločnosti špecializujúcej sa na vývoj a výrobu zemných strojov známych svojou spoľahlivosťou, kvalitou a inovatívnou technológiou najmä v rade Mini a Midi rýpadiel a pre špeciálne podvozky.

Nicola D'Arpino, manažér strojov New Holland Light, napísal: „Tento nový rad je výsledkom našej neustálej práce na vytváraní nových a lepších produktov s najvyššou pozornosťou na detaily a vnímanou kvalitou v každom modeli v celom rade, ktorý presahuje očakávania zákazníka. Dostali sme neuveriteľnú spätnú väzbu od každého, kto videl a vyskúšal tieto stroje a reakcie boli ohromné, takže sme veľmi spokojní s prácou, ktorú odviedol celý tím.“

Modely vhodné pre každú aplikáciu a podmienky

Najmenšími strojmi v rade sú modely E12D Zero Tail-swing a E14D Short-Radius. Poskytujú najlepší hydraulický výkon vo svojej triede a vynikajúcu stabilitu, majú zaťahovací podvozok a celkovú šírku iba 790 mm, čo im umožňuje prejsť cez 800 mm domáce dvere. Medzi ďalšie funkcie patrí sklopný ochranný rám pre ľahký pohyb v obmedzených priestoroch. Prídavné hydraulické hadice sú vedené vo vnútri výložníka pre ich ochranu a pre zabezpečenie neobmedzeného výhľadu. Kompaktné rozmery strojov nezasahujú do pohodlia obsluhy: miesto na sedenie je široké, ľahko prístupné a vďaka ochranným rámom namontovaným vzadu majú dokonalý výhľad.

Modely triedy 1,5 – 2 tony, ktoré predstavujú takmer 40 % predaja minirýpadiel, zahŕňajú tri stroje Zero Tail-swing (E17D, E18D a E19D) a jeden model s Short Radius (E20D), všetky vďaka variabilnému rozchodu majú šírku menej ako jeden meter. E20D je tiež prvým modelom s dvojdielnym výložníkom na svete v triede 2 tony a ponúka významné výhody v pracovnom dosahu v porovnaní s tradičnými rýpadlami s jedným výložníkom. Rýpadlá s vysokým prietokom využívajú prídavné zubové čerpadlo na optimalizáciu použitia príslušenstva vyžadujúceho konštantný prívod vysokého prietoku, predovšetkým mulčovačov.

E65D_22_018-(1).jpg

Za zmienku stoja aj špičkové modely v rade mini, ktoré si zachovávajú kompaktné rozmery a zároveň vynikajú hydraulickým výkonom, vylamovacou silou a pracovným dosahom. Napríklad výsypná výška na najvyššom modeli s dvojdielnym výložníkom E65D prekonáva podobné modely na trhu o 1,0 m. Modely E60D a E65D sú vybavené jedinečným hydraulickým systémom vyvinutým spoločnosťou Bosch Rexroth, EOC (Electronic Open Circuit), ktorý riadi prietok, tlak a výkon s cieľom minimalizovať prestoje stroja a zvýšiť produktivitu pri zachovaní extrémne nízkych emisií.

Modely najvyššej rady, od E50D a vyššie, sú vybavené štandardnými reverzibilnými ventilátormi, ktoré zabezpečujú, že chladiče sú vždy čisté, teploty kvapalín pod kontrolou a ich vlastnosti nezmenené, čo z dlhodobého hľadiska znamená predĺženú životnosť komponentov. Farebný displej prevedie operátora viacerými možnosťami nastavenia, vrátane množstva parametrov súvisiacich s prevádzkou rôznych hydraulických prídavných zariadení. Sklápacie kabíny sú štandardnou súčasťou každého modelu, čo umožňuje mimoriadny prístup ku všetkým komponentom stroja.

Prvé plne elektrické minirýpadlo New Holland

Nová séria obsahuje aj úplne prvý plne elektrický model v histórii mini rýpadiel New Holland, E15X Electric Power, ktorý bol nedávno ocenený špeciálnym uznaním na EIMA Technology Innovation Awards vďaka svojej jedinečnej logike spotreby energie. Úplne nový E15X je poháňaný lítium-iónovou batériou s výkonom 21,5 kW a je elektrickým ekvivalentom naftového modelu E14D. Jeho extrémne kompaktné rozmery mu umožňujú prístup aj do tých najužších priestorov, čo z neho robí ideálny stroj na prácu v interiéri. Autonómia je zaručená aj počas celého 8-hodinového pracovného dňa s 1-hodinovým rýchlym nabíjaním.

Ako vozidlo s nulovými emisiami a veľmi nízkou prevádzkovou hlučnosťou je ideálne pre prácu v oblastiach s emisnými a hlukovými obmedzeniami. Stroj je vhodný pre širokú škálu aplikácií, od poľnohospodárstva a záhradníctva až po terénne úpravy, všeobecné kopanie a demolačné práce vo vnútorných alebo stiesnených pracovných priestoroch.

Jeho environmentálne vlastnosti sú ďalej posilnené používaním ekologického, biologického, hydraulického oleja, ktorý tiež predlžuje servisné intervaly, a používaním lítiových batérií bez obsahu kobaltu.

Reputácia spoločnosti New Holland Agriculture je postavená na úspechu našich zákazníkov, pestovateľov plodín, chovateľov dobytka, pestovateľov viniča alebo odborníkov na starostlivosť o pozemky. Môžu sa tak spoľahnúť na najširšiu ponuku inovatívnych produktov a služieb.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

Kontakt – Poľnohospodárska, stavebná a závesná technika
newholland@agrotecslovensko.sk
+421 907 756 105

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.