Elektrický kŕmny voz Strautmann Primus

17. 01. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Spoločnosť Strautmann práve teraz prichádza s bezemisnou formou kŕmenia v podobe nového radu kŕmnych vozov ePrimus s kapacitou 11, 13 a 15 ton.

Úplne elektrické modely sú dodávané s troma batériami o celkovej kapacite 80 kWh. Kapacita postačuje k zamiešaniu až 16 ton kŕmnej dávky s výkonom optimalizovaným tak, aby prostredníctvom inteligentného systému správy batérií zodpovedal pracovným požiadavkám.

Pre ePrimus existujú dve možnosti nabíjania a to palubná nabíjačka (štandard), ale existuje aj možnosť upgradu na sadu pre rýchle nabíjanie CCS2.

Je vhodný pre farmy, ktoré kŕmia viac krát denne. Za necelých 90 minút je schopný dobiť kapacitu na 80 %. Samotné batérie by mali vydržať min. 3 500 cyklov nabitia, než ich zostatková kapacita klesne pod 80 %.

Stroj je vybavený elektromotormi, ktoré poháňa šnek, hydrauliku, frézovaciu hlavu – všetko je napájané s pomocou vysokonapäťovej batérie. 

Medzi výhody elektrického pohonu sa podľa firmy Strautmann radí eliminácia strát výkonu prostredníctvom prevodov a okamžitý plný krútiaci moment.

Pre tých, ktorí chcú zostať pri klasickom dieselovom pohone, spoločnosť Strautmann ponúka samojazdný kŕmny voz Primus 900, ktorý ponúka viac výkonu, účinnosti a sily.

Šesťvalcový motor o výkone 280 KS je vhodný pre prípravu kŕmnej dávky 30 m3 a voz má tri jazdné režimy: nakladanie, pojazd a vyhadzovanie. Všetky režimy sú ovládané s pomocou multifunkčného joysticku s uložiteľným nastavením otáčok motora aj šneku, čo umožňuje obsluhe ovládať celý stroj len jednou rukou. 

Stroj je možné vybaviť krabím chodom a zadnou riadenou nápravou. 

Kapacita sa u všetkých troch modelov pohybuje od 22 do 28 ton. Sú vybavené frézovacou hlavou so šírkou 2,2 m, ktorá siaha do výšky 6 m.

1499285-geen.jpg
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.