AGROTEC poľnohospodárska technika Novinky PICHON ALTA: nový dvojitý vyprázdňovací systém pre cisterny PICHON

ALTA: nový dvojitý vyprázdňovací systém pre cisterny PICHON

17. 01. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Spoločnosť Samson Group A/S prichádza s novinkou v podobe dvojitého vyprázdňovacieho systému kejdy pri jazde do svahu a zo svahu.

Tento nový systém sa volá ALTA a je k dispozícii u kejdových cisterien PICHON série SV.

Kompletné vyprázdnenie nádrže aj pri jazde z kopca

Aplikácia kejdy v kopcovitom teréne nie je jednoduché ovládať. Vďaka systému ALTA úplné vyprázdnenie nádrže do kopca aj z kopca však možné je. Vyznačuje sa predným vyprazdňovacím potrubím (vyprázdňovanie zo svahu) a zadným vyprázdňovacím potrubím (vyprázdňovanie do kopca). Potrubie sa volí pomocou dvoch hydraulických ventilov, ktoré sa ovládajú ručne z terminálu iControl 7S v kabíne.

Aplikácia v kopcovitom teréne

Systém ALTA plní najnáročnejšie aplikačné úlohy. Je kompatibilný s horným vyprázdňovacím potrubím spojeným s regulačným ventilom prietoku a turbo podávačom. Zabraňuje zlyhaniu systému a zabezpečuje rovnomernú a konzistentnú aplikáciu. Systém ALTA tak lepšie využíva organické hnojivá v kopcovitom teréne alebo horských oblastiach.

Ďalší vývoj

Nádrže už čoskoro budú obsahovať senzor náklonu, ktorý bude poskytovať údaje o sklone v reálnom čase. Tieto informácie budú odoslané do riadiacej jednotky v kabíne iControl 7S, ktorá bude schopná automaticky vybrať predný alebo zadný ventil bez nutnosti zásahu obsluhy. Cieľom je znížiť psychickú záťaž vodiča a uľahčiť mu jazdu v režime vyprázdňovania.

O spoločnosti Samson Group:

Súčasťou skupiny SAMSON GROUP A/S sú spoločnosti SAMSON AGRO A/S, Samson Agrolize A/S, Samson Agrolize AB, SAMSON AGRO SASU a SAMSON AGRO SP Z.o.o. Skupina vlastní značky SAMSON a PICHON a je popredným európskym dodávateľom strojov na prírodné hnojivá a súvisejúce aplikačné techniky. SAMSON GROUP má výrobné závody v Dánsku, Francúzsku a Poľsku a svoje produkty predáva prostredníctvom dobre fungujúcej siete predajcov.


Pichon-ALTA_1.jpg
 
ca.Aplikácia kejdy pri jazde z kop


  Pichon-ALTA_2.jpg
Aplikácia kejdy pri jazde do kopca.
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napíšte nám

Vaše osobné údaje budú spracované podľa pravidiel o ochrane osobných údajov.